Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/432

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

420

Друга книга Паралипоменон 9.


420 ДРУГА КНИГА ПАРАЛИПОМЕНОН 9.


 6. Та я не йняла віри переказам проїх, доки не прийшла й не побачила на свої очі. І оце менї й половини не сказано про твою велику мудрість: у тебе сього більше, нїж ійде чутка, що я чула.

 7. Щасливі люде твої, й щасливі сїслуги твої, що по всяк час стоять перед тобою, та слухають мудрості твоєї.

 8. Нехай буде слава Господеві, Богові твойму, що зводив посадити тебе на престол свій за царя в Господа, Бога твого. Се тому, що Бог твій полюбив Ізраїля, і хотїв зміцнити його на віки, настановив він тебе царем над ним, щоб чинив суд та правду.

 9. І подарувала вона цареві сто йдвайцять талантів золота й велику силу пахощів та дорогого каміння; й не бувало таких пахощів, які подарувала цариця Сабська цареві Соломонові.

 10. А слуги Гирамові й слуги Соломонові, що привезли золото з Офира, привезли й червоного дерева та благородного каміння.

 11. 1 поробив царь з сього червоногодерева східці до дому Господнього і до дому царського, і цитри та псалтирі для сьпівцїв. І не видано було нїчого такого переднїйше в землі Юдейській.

 12. Царь же Соломон дав цариці Сабській усе, чого вона забажала і чого вона просила, окрім подібних річей, які вона привезла цареві. І вибралась вона назад у землю свою, вона й прислуга її.

 13. Ваги в золотї, що приходило доСоломона що року, було шістьсот шістьдесять шість талантів золота;

 14. Окрім того, приносили посланцїта купцї, та й всї царі Арабські й намісники земські приносили золото та срібло Соломонові.

 15. І вробив царь Соломон двісті великих щитів із кованого золота, — по шістьсот секлів кованого волота пішло на кожний щит, —

 16. І триста щитів меньпшх в кованого золота, — по триста секлів золота пішло на кожний щит; і помістив їх царь в домі з Ливанського дерева.

 17. І зробив царь великий престоліз слонової костї, й обтягнув його щирим золотом.

 18. І шість східців до престола й золотий підніжок, прироблений до престола, й поруччя по обидва боки сїдалшца, а два леви, стояли коло поруччя,

 19. Дванайцять же девчуків стоялотам на шести ступенях по обидва боки. Не було такого (престола) нї в одному царстві.

 20. 1 ввесь пивний посуд у царя Соломона був із волота, та и усе знаряддє в будинку в деревні Ливанської були в дочірнього волота; срібло ва часів Соломонових вважалось нї защо,

 21. Бо цареві кораблі ходили в Тарсис ів слугами Гирамовими, й що три роки вертались кораблі в Тарсиса, й привозили волото й срібло, слонову кість і малпи й пави.

 22. І переважив Соломон усїх царівна землі заможносте) і мудростю.

 23. І всі царі на землї бажали бачити Соломона, щоб послухати мудрості його, що вложив йому Бог у серце.

 24. 1 кожний з їх приносив у дарі посуд срібний, і посуд золотий, і вбрання, зброю й пахощі, конї й мули, що року.

 25. І було в Соломона чотири тисячістаєн на конї й вози, й дванайцять тисяч їздецїв, а поровміщував він їх по колесничнїх містах і при цареві — в Ерусалимі;

 26. 1 панував він над усїма царями,від ріки ЕвФрату до землі Филистійської й до гряниць Египту.

 27. 1 зробив царь в Ерусалимі сріблов рівній цїнї з простим каміннем, а кедри задля їх множества в однаковій цїнї що й сикомори по нивинах.

 28. Конї приводили Соломонові з Египту й в усїх країв.

 29. Прочі дії Соломонові, як першітак і останні, ваписані в літописях пророка Натана і в пророкованнях Ахії в Силому та в видіннях віщого Йоїля про Еробоама, сина Набатового.

 30. А царював Соломон в Ерусалимінад усїм Івраїлем сорок років.