Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/433

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

421

Друга книга Паралипоменон 9. 10. 11.


ДРУГА КНИГА ПАРАЛИПОМЕНОН 9. 10. 11. 421


 31. І спочив Соломон із батькамисвоїми, й поховали його в містї Давида, батька його. І зацарював Робоам, син його, замість його.

Голова 10.

І пійшов Робоам у Сихему, бо в Сихевгі зійшлись усї Ізрайлитяни, щоб окликнути його царем.

 2. Як вачув про це Еробоам Набатенко, що був в Египтї, втїкпш туди від царя Соломона, то вернувсь Еробоам із Египту.

 3. І послали, й покликали його, йприйшов Еробоам і ввесь Ізраїль, і казали Робоамові так:

 4. Панотець твій наложив на насважке ярмо, але ти полегши важку роботу батька твого й важенне ярмо, що він наложив на нас, а ми служити мемо тобі.

 5. 1 відказав він їм: Через три днїприйдіть 8нов до мене. 1 розійшовсь народ.

 6. 1 радився царь Робоам із старшинами, що стояли перед лицем Соломона, батька його, за життя його, й промовив: Як ви порадите, відповісти народові сьому?

 7. Вони сказали йому: Коли ти (сьогодні) будеш добрий до сього народу й догодиш їм, і говорити меш з ним ласково, то вони будуть тобі слугами по всяк час.

 8. Але він змаловажив раду старшин, яку вони давали йому, й став радитись ів людьми молодими, що вросли вкупі 8 ним, й стояли перед лицем його;

 9. 1 промовив до їх: Як ви порадитеменї відповісти народові сьому, кававшому менї так: Полегши ярмо,яке наложив на нас твій батько?

 10. І говорили з ним молоді люде,що зросли вкупі 8 ним, і сказали: Так скажи народові, говорившому тобі: Твій батько наложив на нас тяжке ярмо, а ти полегши нам — оттак скажи їм: Мій мізинець товщий за клуба батька мого.

 11. Батько мій наложив на вас важке ярмо, а я збільшу ваше ярмо; мій батько карав вас бичами, а я бити му скорпіонами.

 12. 1 прийшов Еробоам і ввесь народ до Робоама третього дня, як звелїв царь, сказавши: Прийдїть до мене знов через три днї.

 13. Тодї дав їм царь жорстку відповід, бо внехтував царь Робоам раду старших, і говорив їм, як пораяли молоді, так:

 14. Панотець мій наложив на васважке ярмо, а я його збільшу: панотець мій карав вас бичами, а я бити му вас скорпіонами.

 15. І не послухав царь народу, ботак призначено було від Бога, щоб справдити Господеві слово своє, що вирік він через Ахію з Силому Еробоамові, синові Набатовому.

 16. Як побачив увесь Ізраїль, щоцарь його не слухав, то й відповів народ цареві, кажучи: Яка нам частка в Давидї? Нема нам спілки 8 сином Ессеевим; Ізраїлю, до дому! Теперечки 8най свій дім, Давиде. — І розійшлись усї Ізрайлитяне по домівках своїх.

 17. Тільки над синами Ізрайлевими,що жили в містах Юдиних, вістався царем Робоам.

 18. Як же послав царь Робоам Адонирама, начальника над поборами податків, то сини Ізрайлеві 8акидали його каміннєм, і він умер. А царь Робоам вскочив на колесницю, щоб втїкти до Ерусалиму.

 19. Так відпали Ізрайлитяне від дому Давидового по сей день.

Голова 11.

Прибувши Робоам в Ерусалим, скликав ів дому Юдиного та Беняминового сто вісїмдесять тисяч добірнїх воінів, щоб воюватись з Ізраїлем і вернути царство Робоамові.

 2. Та було слово Господнє до Самея,чоловіка Божого, й сказано:

 3. Скажи Робоамові Соломоненкові,цареві Юдейському й всьому Ізраїлеві 8 поколінь Юдиного й Беняминового:

 4. Так говорить Господь: Не йдітьі не починайте війни з вашими братами; вертайтесь кожний до дому свого, бо се сталось від мене. Вони послухали слів Господніх і повертались з походу проти Еробоама.

 5. Робоам жив в Ерусалимі; він обтвів міста в Юдеї мурами.