Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/437

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

425

Друга книга Паралипоменон 15. 16.


ДРУГА КНИГА ПАРААИПОМЕНОН 15. 16. 425


 9. 1 зібрав усього Юду й Бенямината живучих із ними виселенців І8 Ефраїма і Манассії, 3 Симеона, бо багато Іврайлитян попереходило до його, як побачили, що Господь, Бог його, 8 ним.

 10. І зібрались у Ерусалим третьогомісяця на пятнайцятому року царювання Асиного;

 11. 1 принесли того дня жертву Господеві з здобутку, який привели, 8 товару сімсот а овець сім тисяч;

 12. 1 відновили 8авіт, щоб шукатиГоспода, Бога батьків своїх І8 усього серця свого й з усієї душі своєї;

 13. А кожний, хто б не став шукатиГоспода/ Бога Ізрайлевого, повинен був умерти, чи малий він, чи великий, чи чоловік, чи жінка.

 14. 1 клялись перед Господом голосно й 8 (радісними) викликами та при гуку труб і рогів.

 15. І раділи всї Юдеї задля сієїклятьби, бо КЛЯЛИСЬ 18 усього серця свого й з усією щиростю шукали його, а він дозволив їм знайти себе. І дав їм Господь спокій з усїх боків.

 16. І Мааху, матїр свою, відставивцарь Аса від царської шани за те, що вона поставила ідола в гаю. І звалив Аса її ідола і порубав на кусні й спалив в долині Кидрон.

 17. Хоч висоти не були знесені в І8раїлї, але серце Асине було віддане Господеві поки віку його.

 18. 1 вніс він присьвяти отця свогой що він самий присьвятив, в дом Божий, срібло, 80Л0Т0 й посуд.

 19. 1 не було війни до трийцять пятого року царювання Асиного.

Голова 16.

^Ррийцять шестого року Асиного цаX рювання вирушив Бааса, царь І8раїдський, на Юдею й почав утведжувати Раму, щоб ніхто нї відходив від Аси, царя Юдейського, нї приходив.

 2. Тоді взяв Аса срібло та волотоз скарбівень дому Господнього та дому царського, й послав до Бенадада, царя Сирийського, що жив у Дамаску, кажучи:

 3. Нехай стане вмова між мною йтобою, як була між моїм отцем і твоїм отцем; оце я посилаю тобі срібла та золота: візьми та покинь твою спілку 8 Баасою, царем І8раїдським, щоб він відступився від мене.

 4. 1 послухав Бенадад царя Аси, йпослав військових начальників, що були в його, проти міст Ізраїлських, і вони спустошили Йон і Дай, та Авелма'ім, і всї вапаси в городах НеФталїєвих.

 5. Як перечув про це Бааса, то й перестав утверджувати Раму, й залишив свою роботу.

 6. А царь Аса вібрав усїх Юдеїв, івони повивозили 8 Рами каміння та деревню, що вживав Бааса до утверджування, й укріпив І8 їх Гиву та МасФу.

 7. В той час прийшов віщий Ананїйдо Аси, царя Юдейського, й скавав йому: За те, що ти поклав надію на царя Сирийського, а не на Господа, Бога твого, спаслось військо царя Сирийського від твоєї руки.

 8. Чи ж не були. Етіопії та Ливії вбілшій силї, та з колесницями, й многочисленими ївдецями? Але позаяк ти покладав надїю на Господа, то він віддав їх у руку твою,

 9. Бо ж очі Господні обіймають усюземлю, щоб піддержувати тих, що їх серце цілковито йому віддане. Ти нерозсудливо зробив тепер. За се будуть від сього часу в тебе війни.

 10. І розсердився Аса на пророка, йвкинув його в тюрму, бо ровгнївався за се на його; тіснив Аса в той час і многих із народу.

 11. А дїї Асині, перші й останні, записані в книзї про царів Юдейських та Ізраїлських.

 12. 1 став Аса нездужати на ногитрицять девятого року свого царювання, а хороба його дійшла до верхніх часток тіла; але він в своїй слабості шукав не Господа, а лікарів.

 13. 1 спочив Аса 8 батьками своїми,й помер сорок першого року царювання.

 14. І поховали його в гробовищі, щойого спорудив собі в місті* Давидовому; й зложили його на ліжку наповненому пахощами й усякими добірними мастями, й спалили їх для його велику силу.