Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/439

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

427

Друга книга Паралипоменон 18.


ДРУГА КНИГА ПАРАЛИПОМЕНОН 18. 427

воріт Самариї, а всї пророки віщували перед ними.

 10. 1 вробив собі Седекія Хенааненко валїзні роги і скавав: Так говорить Господь: Сими виколеш ти Сириицїв, доки не вигубиш їх.

 11. 1 всї пророри пророкували те жсаме, кажучи: Йди на Рамот Галаадський; пощаститься тобі, і віддасть його Господь в руку цареві.

 12. Посланець же, що пійшов кликати Михею, казав йому: От пророки в один голос віщують добро цареві; нехай би й твоє слово було таке ж, як кожного в їх; виречи й ти на добре.

 13. 1 сказав Михей: Як жив Господь,— що скаже мені мій Бог, те я виречу.

 14. 1 прийшов він до царя, і сказавдо його царь: Михею, чи йти нам войною на Рамот Галаадський, чи вдержатись? І відкавав той: йдіть, буде вам вдача, й вони будуть віддані в ваші руки.

 15. 1 скавав до його царь: Ще равзаклинаю тебе, щоб ти не говорив мені* нїчого, окрім правди, іменем Господнім !

 16. Тодї скавав Михей: Я бачив усїхсинів Іврайлевих, розсипаних по горах, неначе вівцї, що нема в їх пастуха, — і рече Господь: Нема в їх пана; нехай кожний вернеться в мирі до своєї господи. о17.1 промовив царь Івраїлський до ЙосаФата: Чи ж не кавав я тобі, що він не пророкує менї нїчого доброго, а тільки недобре.

 18. 1 промовив Михей: Так вислухайте слово Господнє: Я бачив Господа, седячого на престолі свойму, і все військо небесне стояло по праву й по лїву руку його,

 19. 1 промовив Господь:Хто б підманив Ахаба, царя Ізраїлського, щоб він пійшов і наклав головою в Рамотї Галаадському? І один кавав так, другий говорив инак.

 20. Тодї виступив один дух і ставперед лицем Господа, й промовив: Я підманю його. І спитав його Господь: Чим?

 21. Той же скавав: Я пійду й будудухом неправди в устах усїх пророків його. І рече він: Ти намовиш його й вдасться тобі; ійди і вчини так.

 22. І оце тепер попустив Господьдухові неправди ввійти в уста сих пророків твоїх, але Господь вирік недобре про тебе.

 23. І приступив Седекія Хенааненко і вдарив Михея по щоцї та й промовив: Якою ж то дорогою відійшов від мене дух Господній, щоб говорити в тобі?

 24. 1 скавав Михей: Ось ввнаєшь просе, як будеш бігати в кімнати в кімнату, щоб сховатись.

 25. 1 8велїв царь Івраїлський: Візьміть Михея та одведіть його до Амона, міського голови, й до Йоаса, сина царевого;

 26. 1 скажіть: Так каже царь: вкиньте оцього в тюрму, й харчуйте його хлібом та водою скупо, доки я не вернусь у мирі.

 27. 1 промовив Михея: Коли ти вернешся в мирі, то не Господь говорив через мене: І додав: Слухайте се, всї люде!

 28. І пійшов царь Івраїлський і ИосаФат, царь Юдейський, на Рамот Галаадський.

 29. І сказав царь Ізраїлський ЙосаФатові: Я переодягнусь та й пійду в битву, а ти одягнись в свою царську одежу. І переодягся царь Ізраїлський, і виступили до бою.

 30. Царь же Сирийський дав приказ своїм начальникам над колесницями, кажучи: Не вдаряйте нї на простого, нї на знатнього, а тільки на одного царя Ізраїлського.

 31. 1 як отамани колесниць угляділиЙосаФата, то подумали: Се царь Ізраїлський, й обступили його, щоб на його вдарити. Але ЙосаФат крикнув, і Господь став йому до помочі, і відхилив їх Бог від його.

 32. Скоро ж побачили начальникиколесниць, що то не царь Ізраїлський, то одвернулись від його.

 33. Тим часом один чоловік випадком натягнув свого лука і поранив царя Ізраїлського крів щілини панциря. І сказав він до візника: Поверни назад та вези мене від війська, бо я поранений.