Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/443

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

431

Друга книга Паралипоменон 22. 23.


ДРУГА КНИГА ПАРАЛИПОМЕНОН 22. 23.

царя Сирийського, в Рамот Галаадський. І поранили Сирийцї Йорама;

 6. 1 вернувсь він в Евреель, гоїтисьІ8 ран, що ваподїяли йому в Рамі, як він воювавсь 8 Азаїлом, царем Сирийським. І прийшов Охозія, син Йорамів, царь Юдейський, одвідати Йорама Ахабенка в Езреель, бо той був слабий.

 7. 1 було се від Бога на згубу Охо8ІЇ, що він прийшов до Йорама; бо теля свого приходу виступив він І8 Йорамом проти Іуя Намессіенка, що його помазав Господь на те, щоб він викоренив дом Ахабів.

 8. Як Іуй чинив суд над домом Ахабовим, тодї внайшов він декотрих князів Юдейських та синів від братів Оховіїних, служивших в Охозії, і повбивав їх.

 9. І Шукав ВІН 0Х08ІЮ, І В8ЯВ його,як він ховався в Самариї; й привели його до Іуя, й вбили й поховали його, бо кагали: Він син ЙосаФата, що шукав Господа від щирого серця свого. І не зістався в Охозійоному домі, хто б міг царювати.

 10. 1 Готолїя, мати Охозіїна, побачивши, що вмер її син, встала і вигубила усей парський рід дому Юдиного.

 11. Але Йосавета, дочка царева, взяла Йоаса, сина Охозіїного, і викрала його споміж царських синів, дцо їх вбивали, та й сховала його й мамку його в спальній кімнаті; й таким робом Йосавета, дочка царя Йорама, жінка сьвященника Йодая, а сестра Оховіїна, сховала Йоаса від Готолії, і вона не вбила його.

 12. 1 ховали вони його в довгі Божому шість років, а Готолїя царювала в краю.

Голова 23.

Але сьомого року набрав Йодай сьміливостї і прийняв до спілки начальників над сотнями: Азарію, сина Ерохамового, й Ізмаїла, сина Егохананового, і Азарію, сина Обедового, й Маасею, сина Адаіїного, та ЕлишаФата, сина Зихриного.

 2. 1 перейшли вони Юдею та й зібрали левітів І8 усїх городів Юдейських, і голов поколїн Іврайлевих, і прийшли в Ерусалим.

 3. І 8Л0ЖИВ увесь вбір у дому Божому вмову 8 царем. І сказав їм Йодай: Оце син царів повинен бути царем, як вирік Господь про синів Давидових.

 4. Ось що ви вчиніть: третина вас,що приходять в суботу, 8 сьвященників та левітів, буде за воротарів коло порогів,

 5. А третя частка при домі царському, третя же частка коло брами Есод, а ввесь народ в сінях дому Господнього.

 6. І нехай нїхто не входить у дімГосподній, окрім сьвященників та левітів, що служать. Вони можуть увійти, бо висьвячені, а ввесь народ нехай стоїть на сторожі Господнїй.

 7. 1 нехай левіти обступлять царяввідуеїль, кожний 8 зброєю своєю в руцї своїй, і хто входити ме в храм, того нехай вбивають. І будьте коло царя, коли він входити ме й виходити ме.

 8. 1 вробили левіти й усї Юдеї, що8велїв Йодай сьвященник; і забрав кожний своїх людей, що приходили в суботу, разом із тими, що відходили в суботу, бо сьвященник Йодай не пускав тих черг, що вже змінились.

 9. І роздав сьвященник Йодай начальникам над сотнями списи та малі й великі щити царя Давида, що були в домі Божому;

 10. 1 повставляв увесь народ, кожного з 8броею його в руцї його, від правого утла храму до лівого утла храму, коло жертівника й коло дому, навкруги царя.

 11. 1 вивели царевича й наділи найого вінець та прикраси, й постановили його царем; і помазали його Йодай та сини його, й сказали: Нехай живе царь!

 12. І почула Готолїя клик народу,що збігався та викликував цареві, й вийшла до народу в дім Господнїй.

 13. І поглянула, — аж ось стоїтьцарь на своїй підвишцї при вході, і князі й труби коло царя, а ввесь народ землі радїє, і трублять в труби, а сьпівцї славлять на приборах му8ичних. І роздерла Готолїя одежу свою, й вакричала: Зрада, врада!

 14. І покликав сьвященник Йодай