Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/445

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

433

Друга книга Паралипоменон 24. 25.


ДРУГА КНИГА ПАРАЛИПОМЕНОН 24. 25. 433

містї при царях, бо він чинив добре в Ізраїлї, для Бога й для дому його.

 17. Та після Йодаввої смерті поприходили КНЯЗІ Юдейські, підлещуючись до царя; і царь почав їх слухати.

 18. І покинули дім Господа, Богабатьків своїх, і стали служити в посьвячених гаях ідолам, — і був гнїв Господень на Юду та Ерусалим за цю їх провину.

 19. І посилав до їх пророків, щобнавернути їх до Господа, й вони вмовляли їх, але ті не слухали.

 20. 1 найшов Дух Божий на Захарію, сина сьвященника Йодая, і став він на вишинї перед народом і промовив до їх: Так говорить Господь: Чом винарушуетеприкази Господні? Не вийде воно вам на хосен; і коли ви покинули Господа, то й він вас покине.

 21. 1 змовились проти його, і вбилийого каміннєм, по приказу царя, в дворі дому Господнього. и

 22. 1 не спогадав царь Йоас на добродійство, що вчинив йому Йодай, батько його, і вбив сина його. І як він умірав, то сказав: Нехай бачить Господь і нехай відплатить!

 23. А коли минув рік, виступило проти його військо Сирийське, і прийшли в Юдею й в Ерусалим, і повбивали споміж народу всїх старшин у народі, а ввесь здобуток, забраний в їх, послали цареві в Дамаск.

 24. Хоч військо Сирийське прийшлобуло в невеликому числі людей, та Господь віддав в їх руку превелике множество за те, що покинули Господа, Бога батьків своїх. Та й над Йоасом вчинили вони суд;

 25. Як вони вийшли від його, лишаючи його в тяжкій хворобі, то слуги його вчинили змову проти його за кров сина Йодаевого, сьвященника, й вбили його в постелі його, і він умер. І поховали його в Давидовому місті, та не поховали його в царському гробовищі.

 26. Ті ж, що вчинили змову протийого, були: Завад, син Шимеати Аммонїйки, та Еговавад, син Шимрити Моабійки.

 27. Про синів його і про многі пророцтва проти його, та про будови коло дому Божого написано в книзі царів. І став царем син його Амасія замість його.

Голова 25.

Двайцять пять років було Амасії, як став царем, а двайцять девять років царював він у Ерусалимі: його мати ввалась Егоаддань із Ерусалиму.

 2. 1 чинив він угодне в очах Господніх, та не з щирого серця.

 3. Як скріпилось його царство, тодївін повбивав слуг своїх, що вбили царя, батька його.

 4. Та дітей їх не повбивав, через те,що написано в вакоиї, в книзі Мойсейовій, де Господь заповів, говорючи: не належить вбивати батьків за дїтей, а дїтей не належить вбивати за батьків, але кожний за свою провину повинен умерти.

 5. І зібрав Амасія Юдеїв і поставивїх по поколіннях під власть тисячників та сотників, усїх Юдеїв і Беняминїїв, і перелічив їх від двайцяти років і старших, і знайшов їх триста тисяч чоловіка добірнїх, що могли вступити в військо й орудувати списом та щитом.

 6. Та ще найняв сто тисяч Ізрайлитян хоробрих воінів ва сто талантів срібла.

 7. Але прийшов до його чоловік Божий та й сказав: Царю! нехай не йде з тобою військо Ізраїлське, бо нема Господа з Ізрайлитянами, з усїма синами ЕФраїмовими.

 8. Йди ти сам, роби діло, покаживідвагу в битві; а як нї, то повалить тебе Бог перед лицем ворога, бо в Бога в сила й піддержати й повалити.

 9. І сказав Амасія чоловікові Божому: що ж робити з стома талантами, що я віддав військові Ізрайлевому? І сказав Божій чоловік: Господь може дати тобі більше від сього.

 10. І відлучив Амасія військо, щоприйшло до його від ЕФраїма, щоб вернулись у своє місце. І запалився вельми гнїв їх на Юдею, й пішли вони назад в своє місце в палаючому гніві.

 11. А Амасія осьмілився і повів на