Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/446

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

434

Друга книга Паралипоменон 25. 26.


434 ДРУГА КНИГА ПАРАЛИПОМЕНОН 25. 26.

Гід овій, і дійшов на Соляну долину, побив синів Сеїру десять тисяч;

 12. А десять тисяч вабрали сини Юдині в полон живцем, і вивели їх на верх скелї, та й поскидали їх 8 верха скелї, і всї вони порозбивались.

 13. Але військо, що Амасія відіславнавад, щоб не йшло з ним на війну, розійшлося по містах Юдейських від Самариї до Беторона, й повбивало в їх три тисячі, та награбувало силу добичі.

 14. Амасія ж, вернувши після побоюІдумеїв, приніс богів синів Сеїру і поставив їх у себе 8а богів, і молився їм і кадив перед ними.

 15. 1 вапалився гнїв Господа на Амасію, і послав він до його пророка, а той сказав йому: Чого ти обертаєшся до богів сього народу, що не спасли свого народу від твоєї руки?

 16. Як він так говорив до його, відповів царь: Хиба тебе настановили царським порадником? перестань, щоб не вбили тебе! І перестав пророк, промовивши: Знаю, що Бог призначив тебе на згубу, за те, що ти вробив се й не слухаєш моєї ради.

 17. І порадився Амасія, царь Юдейський, й послав до Йоаса, сина Йоахазового, сина Іуєвого, царя Івраїлського, і звелїв сказати: Приходь, побачимось (зміряємось) один із одним.

 18. 1 одослав Йоас, царь Івраїлський,до Амасії, царя Юдейського, і звелїв сказати йому: Терен, що на Ливані, послав до кедра, що на Ливані, сказати : віддай свою дочку ва жінку моєму синові. Та прийшли ди& зьвірі, що на Ливані, й здоптали той терен.

 19. Ти кажеш: Ось я побив Ідумеїв,— і вгордїло твоє серце, і ти запобігаєш пустої слави. Сиди ліпше в себе в дома. Чого тобі викликувати небезпечність? Впадеш ти й Юдея з тобою.

 20. Але Амасія не послухав, бо тобуло від Бога, щоб віддати їх в руку Йоасові 8а те, що стали удаватись до богів Ідумейських.

 21. І виступив Йоас, царь Ізраїлський, і побачились особисто, він і Амасія, царь Юдейський, в Бетсамисї Юдейському.

 22. І були побиті Юдеї Ізрайлптянами, й розбіглись кожний в свою до* мівку.

 23. Та й Амасію, царя Юдейського,сина Йоаса Йоахазенкового, спіймав Йоас, царь І8раїлський, в Бетсамисї й привів його в Єрусалим, і розвалив мур Єрусалимський від воріт Ефраїмових до брами углової на чотиріста ліктів;

 24. І вабрав усе золото й срібло, іввесь посуд, що знаходився в домі Божому в Обед-Едома, та скарби дому царського, й вакладників, та й вернувся в Самарию.

 25. 1 жив Амасія Йоасенко, царь Юдейський, після смерті Йоаса Йоаха8енка, царя Івраїлського, пятнайцять років.

 26. Прочі дії Амасіїні, перші й останні, списані в кни8Ї царів Юдейських та І8раїлських.

 27. Після того часу, як Амасія одступив від Господа, аложили в Єрусалимі проти його 8мову, й він утік у Лахис. Та послали ва ним у Лахис, і вбили його там.

 28. 1 привевли його кіньми, й поховали його при батьках його в містї Юдиному.

Голова 26.

Іввяв увесь народ Юдейський Овію, що йому було шіснайцять років, і настановили його царем замість батька його Амасії.

 2. Він забудував Елат і вернув йогоЮдеї, після того, як спочив царь при батьках своїх.

 3. Щіснайцять років було Овії, якстав він царем, а царював пятьдееять два роки в Єрусалимі: мати його звалась Єхолїя 8 Єрусалиму.

 4. І чинив він угодне в очах Господа, саме так, як чинив Амасія, отець його;

 5. 1 обертався він до Бога, докі живЗахарія, що навчав страху Божому, а в той час, коли він обертавсь до Господа, щастив йому Бог.

 6. 1 вийшов він і воювався 8 Филистіями, й порозвалював мури Гету й мури Ябнеї та мури Азоту, й побудував міста в краю Азотскому й в Филистіїв.

 7. 1 допомагав йому Бог проти Фи