Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/447

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

435

Друга книга Паралипоменон 26. 27.


ДРУГА КНИГА ПАРАЛИПОМЕНОН 26. 27. 435

лнстіїв і проти Арабів, що жили в Гур-Баалї, та проти Меунїїв;

 8. 1 платили Аммонїї Озії данину, йдоходила слава його до гряниць Египту, бо він вбивався щорав більше в силу.

 9. 1 збудував Овія башти в Ерусалимі над брамою угловою й над долинною брамою й на углї, та й скріпив їх.

 10. 1 будував вежі в пустині, й повикопував багато криниць, бо мав много товару по нивинах і по рівнинах, і хліборобів та виноградарів на горах і на Кармелї, бо любувався в хліборобстві.

 11. Було в Озії й військо, що виходило на війну вагонами, після переліку в їх списі, вложеному рукою пи* саря Еела й врядника Маасеї, під приводом Хананїї, одного 8 найбільших вельмож царських.

 12. Усіх голов над поколіннями, хоробрих воінів, було дві тисячі шістьсот.

 13. А під їх рукою всієї військовоїсили — триста сім тисяч пятьсот, що виступали до битви 8 воєнним заввяттвм на поміч цареві проти ворогів.

 14. 1 наготував для їх Овія, на усевійсько, щити і списи, й шеломи, й панцири, й сагайдаки, й пращі до метання камінцями.

 15. І поробив він в Ерусалнмі штучно вигадані машини, щоб стояли на баштах та на углах, на те, щоб випускати стріли та велике камінне. І понеслось імя його далеко, тим що він навдивовижу захистив себе й скріпився.

 16. Та як вбився він у силу, то йзгорділо серце його на його погибель, і стався він проступником перед Господом, Богом своїм, бо ввійшов в храм Господній, щоб палити кадило на вівтарі кадильному.

 17. 1 пійшов за ним Аварія сьвященник, а 8 ним вісїмдесять сьвященників Господніх, людей поважаних.

 18. 1 заперечили цареві Озії й сказали йому: Не слід тобі, Овію, кадити Господеві; се діло сьвященників, синів Ааронових, на те й посьвячених, щоб кадити; вийди з сьвятинї, бо ти вчинив се проти закону, й не буде тобі 8а се честь у Господа Бога.

 19. І розсердився Овія, — а в йогов руці кадильниця, щоб кадити, — та як тільки він розсердився на сьвященників, появилась на його чолї прокава, перед очима сьвященників, в домі Господньому, коло вівтаря кадильного.

 20. І глянув на його первосьвященник Азарія і всі сьвященники, аж оце прокава на чолї його. І силували його, щоб виходив ввідтїль, та й сам він квапився вийти, бо спізнав, що Господь його вдарив.

 21. І був царь Озія прокаженим подень своєї смерті, й жив в особньому домі, і відлучений був від дому Господнього. А Йоатам, син його, ровпоряджав домом царським і правив народом краю.

 22. Прочі дїї Овіїні, перші й останні, списав пророк Ісаїя, син Амосів.

 23. 1 спочив Озія 8 батьками своїми,й поховали його при батьках його на полі коло гробовищ царських, бо казали: Він прокажений. І став царем Йоатам, син його, замість його.

Голова 27.

Двайцять пять років було Йоатамові, як став царем, а царював шіснайцять років у Ерусалимі; його мати звалась Еруша Садоківна.

 2. 1 чинив він добре в очах Господніх так, як чинив Озія, отець його, тільки він не входив у храм Господній, а народ грішив дальше.

 3. Він збудував верхню браму домуГосподнього й набудував богато на мурі Офеловому;

 4. І побудував міста на горі Юдейській, а в лїсах збудував двірцї та вежі.

 5. Він воювавсь ів царем Аммонїїві побідив їх, й дали йому Аммонїї того року сто талантів срібла і десять тисяч корцїв пшениці, та десять тисяч ячменю. Се давали Аммонїї й на другий рік,^і на третій.

 6. А був Йоатам такий сильний через те, що справляв дороги свої перед лицем Господа,^ога свого.

 7. Прочі дії Йоатамові і всі війнийого, и справи його списані в книзі царів Івраїлських та Юдейських.

•28*