Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/449

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

437

Друга книга Паралипоменон 28. 29.


ДРУГА КНИГА ПАРАЛИПОМЕНОН 28. 29. 437


 22. Та й в тісний для себе час творив він беззаконня перед Господом, він — царь Ахаз:

 23. Він приносив жертви богам Дамаським, думаючи, що се вони побили його, й говорив: Боги царів Сирийських помагають їм; принесу й я жертву їм, а вони поможуть менї. Але вони були на впадок йому й всьому Ізраїлеві.

 24. І зібрав Ахаз посуд дому Божого, й порозбивав посуд Божого дому, й замкнув двері дому Господнього, й поробив собі жертовники по усїх кутках в Ерусалимі,

 25. 1 по всїх містах Юдиних поробив висоти, щоб кадити инчим богам і роздратовував Господа, Бога батьків своїх.

 26. Прочі його дїї і всї вчинки його,перші й останні, списані в книзі царів Юдейських та Ізраїлських.

 27. 1 спочив Ахаз при батьках своїх,і поховали його в місті, в Ерусалимі, але не зложили його в гробовищі царів Ізрайлевих. І став царем Евекія, син його, замість його.

Голова 29.

Евекії було двайцять пять років, як став царем, а царював він в Ерусалимі двайцять девять років; мати його звалась Авія Захаріївна.

 2. 1 чинив він угодне в очах Господніх, так як чинив Давид, предок його:

 3. Першого таки року свого царювання, першого місяця відчинив він рері дому Господнього і поновив їх,

 4. 1 звелів поприходити сьвященникам та левітам, і вібрав їх на майданї, що на схід сонця;

 5. 1 промовив до їх: Слухайте мене,левіти! тепер осьвятїтеся самі і посьвятїть дім Господа, Бога батьків ваших, і викиньте нечисть із сьвятпнї.

 6. Бо батьки наші проступились і робили не вподобне Господеві, Богові нашому, і покинули його й відверну*ш лице своє від пробутку Господнього і обернулись спиною,

 7. 1 замкнули двері в притворі, і погасили сьвічники, й не палили курення, й не приносили всепалення в сьвятинї Бога Ізрайлевого.

 8. І був гнів Господень на Юдею йна Ерусалим, і він віддав їх на ганьбу, на спустошенне та на глум, як бачите на свої очі.

 9. І оце впали батьки наші під мечем, а сини наші, й дочки наші, й жінки наші за се в полоні в землі не своїй, і до сього часу.

 10. Тепер у мене на серці, постановити завіт з Господом, Богом Ізрайлевим, щоб відвернув від нас огонь гнїву свого.

 11. Сини мої, не будьте недбайливі,вас бо вибрав Господь, стояти перед лицем його, служити йому й бути в його слугами та палити йому кадило.

 12. І встали левіти: Махат Амасаенко, і Иоель Аваріенко — з синів Кагатових; а з синів Мераріїних: Кис Авдівнко, й Азарія, син Егаллелелів ; а з роду Гирсонового: Йоах Зиммивнко, й Еден Иоахенко;

 13. А з синів ЕлизаФанових: Шимрій Еіел, а з синів АсаФОВих: Захарія й Маттанїя;

 14. А з синів Еманових: Ехіел і Шимей; а 8 синів Ідитунових: Шемая і Уззіел.

 15. Вони зібрали братів своїх і осьвятили себе, й пійшли по приказу царевому очищувати дом Господень, по слову Господньому.

 16. І ввійшли сьвященники в середину дому Господнього задля очищення, й повиносили всю нечисть, яку познаходили в храмі Господньому, на двір дому Господнього, а левіти забрали те й винесли ’д Кедрон-потокові.

 17. А почали осьвячувати першогодня першого місяця, а восьмого дня того ж місяця ввійшли в притвор Господній і очищували дом Господній вісім день, а шіснайцятого дня першого місяця скінчили.

 18. І прийшли в дім до царя Езекіїй сказали: Ми вичистили дом Господній, й жертовник до всепалення й ввесь посуд його, і стіл на хлїби показні й ввесь посуд його,

 19. І ввесь посуд, що закинув царьАхаз 8а свого царювання в беззаконності своїй, ми приладили й осьвятили, і ось він перед жертовником Господнім.