Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/450

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

438

Друга книга Паралипоменон 29.


438 ДРУГА КНИГА ПАР


 20. 1 встав царь Езекія рано вранцї,і зібрав начальників міста, і пійшов в дім Господнїй.

 21. 1 привели сім назимків і сїм баранів, і семеро ягнят та сїм козлів на жертву про гріх за царство й за сьвятиню й за Юдею; й ввелїв він синам Аароновим, сьвященникам, принести всепалення на жертівнику Господньому.

 22. 1 порізали назимки, і взяли сьвященники кров і покропили жертовник; і порівали барани й покропили кровю жертовник; і порізали ягнята й покропили кровю жертовник.

 23. 1 привели ковлів на жертву вагріх перед лице царя й громади, і вони поклали руки свої на їх.

 24. 1 зарізали їх сьвященники, і очистили їх кровю жертовник ва для спокутування гріхів усього Івраїля, бо царь дав накав принести всепаленне й жертву ва гріх ва всього Івраїля.

 25. 1 настановив він левітів в доміГосподньому в кимвалами, псалтирями та цитрами, по постанові Давида й Гада, віщого у царя, та пророка Натана, бо ся постанова була від Господа черев пророків його.

 26. І стали левіти в музичними Давидовими прирядами, а сьвященники в трубами:

 27. І ввелїв Евекія принести всепаленнє на жертовник. І в той час, як почалось всепаленне, почалося й сьпіваннє Господеві під гук труб та прибооів Давида, царя Іврайлевого.

 28. 1 вся громада молилась, а сьпівцїсьпівали, й трубили труби, доки не скінчилось всепаленнє.

 29. А як скінчилось всепаленне, нахилився царь і всї бувші при йому й поклонились.

 30. І ввелїв царь Езекія й князі левітам, щоб славили Господа словами Давида та віщого АсаФа, й славили вони в радощами й, нахилившись, поклонилися.

 31. І промовив Езекія знов і сказав:Тепер ви посьвятили себе Господеві; приступайте ж і приносїть жертви й приноси подячні в дом Господень. І понесла вся громада жертви й приноси подячні, й кожний, хто мав щире серце, — всепалення.

ШІПОМЕНОН 29. ЗО.


 32. 1 було число всепалень, що привели громадяни: сїмдесять волів, сто баранів та двісті ягнят — усе це на всепаленнє Господеві.

 33. Йнчих присьвячених жертов було: шістьсот в товару та три тисячі з овець.

 34. Але сьвященників було ва мало,й вони не встигали вдирати скіри в усїх всепалень, то ж помагали їм брати їх левіти, доки не скінчилось діло й доки не осьвятились прочі сьвященники, бо левіти буди скорші в осьвачуваннї себе, ніж сьвященники.

 35. До того ще було вельми многовсепалень ів жиром жертов подячних та дивних при всепаленнї. Оттак була наново ваведена служба в домі Господньому.

 36. 1 радів Евекія і ввесь народ, щоБог так направив народ, бо се все сталося несподівано.

ГОЛОВА ЗО.

І послав Евекія по всій вемлї Ізраїлській і Юдеї, і писав листи до Ефраїма й Манассії, щоб прийшли в дом Господнїй в Ерусалим спрявляти паску Господеві, Богові Ізрайлевому.

 2. 1 постановили на раді царь і старшини його й уся Ерусалимська громада сьвяткувати паску другого місяця,

 3. Бо не могли справляти її в свійчас черев те, що сьвященники ще не висьвятились в довільній скількостї, і народ не зійшовся в Ерусалим.

 4. 1 припало се до вподоби, цареві івсій громаді.

 5. 1 постановили оповістити по всьому Ізраїлі, від Бирсабиї до Дана, щоб йшли в Ерусалим справляти паску Господеві, Богові Іврайлевому, бо вже давно не справляли її так, як бую взаконено.

 6. І пійшли посланці 8 листами відцаря і від старшини його по всій землі* Ізраїлській та Юдеї й говория з наказу царя: Діти Іврайдеві! наверніться до Господа, Бога Авраамового, Ізаакового та Іврайлевого, а він обернеться до того останку споміж вас, що уйшли руки царів Ассирийськиї.

 7. І не будьте такі, як батьки вашіта брати ваші, що вели себе бевза