Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/451

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

439

Друга книга Паралипоменон 29. 31.


ДРУГА КНИГА ПАРАЛИПОМЕНОН ЗО. 31.

конно перед Господом, Богом отцїв ваших; і він віддав їх на спустошенне, як самі бачите.

 8. Не будьте тепер тугопшями, якбатьки ваші, покорітесь Господеві і приходьте до сьватинї його, що він посьвятив її по віки; і служіть Господеві, Богові вашому, а він відверне від вас огонь гнїву свого.

 9. Коли ви обернетесь до Господа,тодї брати ваші й дїти ваші знайдуть собі ласку в тих, що забрали їх в полон, і вернуться вони в сей край, бо Господь, Бог ваш, милосерний й добротливий, і не відверне лиця від вас, як ви обернетесь до його.

 10. 1 ходили бігцї від міста до містапо землї Ефраїмовій і Манассіїній та Забулоновій, але вони сьміялись і глузували з їх.

 11. Одначе деякі 8 покоління Ассерового, Манассіїного та Забулонового покорились і прийшли в Ерусалим.

 12. 1 була рука Божа над ЇОдеею, йдала їм одно серце, щоб вволити волю царя та старшин, по слові Господньому.

 13. 1 зібралась в Ерусалим сила народу, щоб сьвяткувати сьвято опрісночее, другого місяця, — громада дуже велика.

 14. 1 взялись і порозвалювали жертівники, що були в Ерусалимі; і всі, що на їх палено кадила (ідолам), повалили та повкидали в потік Кедрон.

 15. І вакололи ягня паскальнв чотирнадцятого дня другого місяця. Сьвященникам та левітам стало сором, і вони осьвятились і принесли всепаленне в дом Господнїй.

 16. 1 поставали на свойму місцї попорядку свойму, по закону Мойсея, чоловіка Божого. Сьвященники кропили кроввю, (беручи її) 8 рук левітів.,

 17. А що в зборі багато було таких,що не осьвятились, то замість нечистих різали левіти ягня паскальнв 8адля посьвячення Господеві.

 18. Багато 8 народу, найбільше 8 покоління Ефраїмового та Манассіїного, Іссахарового та Забулонового, не обчистилось; одначе ж вони їли паску, не по постанові.

 19. Але Езекія помолився за їх, промовляючи: Нехай благий Господь простить кожного, хто направив своє серце до того, щоб шукати Господа Бога, Бога батьків своїх, хоч і без сьвятого обчищення.

 20. І почув Господь Евекію, і простив народові.

 21. І справляли сини Ізрайлеві, щознаходились в Ерусалимі, сьвято опріснокове через сїм день з великими радощами; а левіти та сьвященники славили по всяк день Господа на приборах до вихвалювання Господа.

 22. І говорив Езекія по серцї всімлевітам, що були тямущі в службі Господеві. І їли сьвяточнв сїм день, приносячи жертви мирні й славлючи Господа, Бога отцїв своїх.

 23. 1 постановили уся громада сьвяткувати других сїм день, і пробули цї сїм день в радощах;

 24. Бо Езекія, царь Юдейський, достачив для громади тисячу назимків і десять тисяч овець, та й дуки достачили для громади тисячу назимків і десять тисяч овець, і сьвященників висьвятилось вже багато.

 25. І веселились усї, що зібралисьІ8 Юдеї, і сьвященники й левіти, і ввесь збір, ЩО ПОСХОДИВСЯ 8 Ізраїля, та й чужинцї, що поприходили з землі* Івраїдської і проживали в Юдеї.

 26. 1 була велика радість в Ерусалимі, бо від часу Соломона, сина Давидового, царя Ізрайлевого, не бувало схожого на се в Ерусалимі.

 27. І встали сьвященники та левіти, і благословили народ; і був вислуханий голос їх, і дійшла молитва їх до сьвятого пробутку його, на небеса.

Голова 31.

Скінчивши все це, пійшли всї Ізрайлитяне, що там були, по містах Юдейських і порозбивали ідолів, повирубували посьвячені дерева, й спустошили висоти та жертовники по всій Юдеї і в землї Беняминовій Ефраїмовій та Манассіїній, цілковито. А потім повертались всі сини Ізрайлеві, кожний в свою державу, в свої міста.

 2. 1 постановив Езекія черги для сьвященників та левітів по відділах їх,