Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/452

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

440

Друга книга Паралипоменон 31. 32.


440 ДРУГА КНИГА ПАРААИПОМЕНОН 31. 32.

кожного до його дїла, сьвященничого або левітського, при всепаленнї та при жертвах мирних, до служби, до хвалення та славлення, й коло воріт дому Господнього.

 3. 1 відїлив царь частку з свого майна на всепалення: на всепаленнв ранішні й вечірні, й на всепалення щосуботні та новомісячні, і на сьвята, як написано в законі Господньому.

 4. 1 -звелів він народові, що жив вЕрусалимі, давати належне удержаннв сьвященникам та левітам, щоб могли пильнувати закону Господнього.

 5. Як сей приказ оповіщено, то сини Ізрайлеві назносили силу первоплодів збіжжя, вина, й оливи, й меду, та й 8 усього, що родить земля, понаносили дуже багато десятин.

 6. 1 Ізрайлитяне та Юдеї, що жилив містах Юдейських, приставили так само десятини 8 товару та овець, та десятини 8 пожертвування, присьвяченого Господеві, Богові їх; і понаскладувала купи — купи.

 7. Третього місяця почали складатикупи, а сьомого місяця скінчили. о. І прийшли Езекія та дуки, і побачили купи, та й дякували Господеві й його народові, Ізраїлеві.

 9. 1 спитав Езекія сьвященників талевітів про ті купи.

 10. І відповів йому Аварія, первосьвященник, в дому Садокового, й сказав: Від того часу, як почали носити приноси в дом Господній, їли ми до схочу, і багато вісталось; бо Господь благословив народ свій. І в того, що вісталось, набралось оце множество.

 11. І звелів Езекія приладити кімнати, що при домі Господньому. І приладили.

 12. І попереносили туди приноси, йдесятини, й присьвяти з усівю вірністю. І був ва начальника при їх Хонанїя, левіт, та Симей, брат його, ва другого.

 13. А Ехіїл і Аварія, і Нахат, і Асаїл,і Еримот, і Йозавад, і Елїел, і Ісмахія, й Махат, і Бенанїя були доглядниками під рукою Хонанїї та Симея, брата його, по приказу царя Езекії та Азарії, начальника при домі Божому.

*


 14. Коре, син Імннн, левіт, дверникна східньому боцї, був при доброхітнїх приносах Богові, до видавання принесеного Господеві й важнїйших посьвятів.

 15. А під його рукою Еден і Минїямин, і Ешуа, й Шемаїя, і Амарія та НІеханїя в містах сьвященничих, щоб вірно роздавати братам своїм частї, як більшому, так і малому,

 16. А окрім їх спису, усїм мужогополу від трьох років і більше, — усїм, що ходили до дому Господнього задля щоденного діла, 8адля служби їх, по урядах їх і по відділах їх,

 17. І записаним в списі сьвященникам, по їх поколіннях^ і левітам від двайцяти років і більше, по їх урядах, по їх віддїлах,

 18. І записаним в списі з усїма їхмалолітками, в їх жінками, з їх синами й в їх дочками, — усьому товариству ; бо вони в усівю вірністю присьвятшш себе на сьвяту службу.

 19. 1 в синів Ааронових, сьвященників, по оселях навкруги їх міст, були на кожне місто настановлені мужі названі по іменнях, щоб роздавати часті всім мужого полу у сьвященників і всім записаним в спис у левітів.

 20. От що зробив Езекія по всїй Юдеї, — і робив він добре і правдиве й справедливе перед лицем Господа, Бога свого.

 21. А во всім, що він починав задляслужби домові Божому та вадля держання закону й ваповідей, маючи думку про Бога свого, діяв він ів щирого серця свого, і йому велося.

Голова 32.

Після таких діл та вірності, прийшов Сеннахирим, царь Ассирийський, і вступив у Юдею, і обліг утверджені міста, и вадумав загарбати їх собі.

 2. Як Езекія побачив, що прийшовСеннахирим, маючи на думцї воювати проти Ерусалиму;

 3. То постановив з князями своїмита з своїми військовими людьми позасипати водні джерела, що ва містом; і ті допомогли йому.

 4. І зібралась сила народу, і засипали всї джерела й потік, що перепливав тую сторону, кажучи: Нехай не