Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/453

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

441

Друга книга Паралипоменон 32.


ДРУГА КНИГА ДАРАЛИПОМЕНОН 32.

знайдуть царі Ассирийські, що поприходили, багато води, (щоб не мали сили).

 5. І поновив він сквапно ввесь мур,що був завалився, та построїв наверху башту, а знадвору поставив другий мур, і укріпив Милло в містї Давидовому, й наготував безліч зброї та щитів.

 6. І настановив військових начальників над народом, і вібрав їх перед себе на майдан коло міської брами, і промовляв їм до серця, й сказав:

 7. Кріпіться й будьте відважні, небійтесь і не лякайтесь царя Ассирийського і всього множества, що з ним; бо з нами більше ніж з ним:

 8. З ним рамя тїлесне, а з нами Господь, Бог наш, щоб помагати нам і битись в битвах наших. І скріпився народ від таких слів Езекії, царя Юдейського.

 9. Після сього послав Сеннахирим,царь Ассирійський, своїх слуг у Єрусалим, — сам він стояв проти Лахиса, і вся сила його з ним, — до Езекії, царя Юдейського, й до всїх Юдеїв, що в Ерусалимі, сказати:

 10. Так говорить Сеннахирим, царьАссирийський: На що ви покладаєте надію й седите в твердинї в Ерусалимі?

 11. Чи не зводить вас Езекія, щобгаморити вас на смерть голодом та спрагою, говорячи: Господь, Бог наш, спасе нас від руки царя Ассирийського ?

 12. Чи ж не сей то Езекія опустоптив висоти його й жертовники його, та й сказав Юдеї та Ерусалимові: Перед одним жертовником покланяйтесь і паліть на йому кадило?

 13. Хиба ж ви не знавте того, щозробив я й батьки мої з усїма народами країв? Чи змогли ж боги народів тих земель спасти свій край від руки мовї?

 14. Котрий з усїх. богів в народів,вигублених батьками моїми, зміг урятувати свій народ від руки моєї? Як же зможе ваш Бог спасти вас від руки моєї?

 15. 1 тепер нехай не ошукує вас Езекія й не відхиляє вас на такий спосіб; не йміть йому віри. Коли нї один бог нї в одного народу й царства не мав сили спасти свій народ від моєї руки та від руки батьків моїх, то й ваш Бог не спасе вас від руки моєї.

 16. І багато ще говорили слуги йогопроти Господа Бога та проти Езекії, слуги його.

 17. І листи писав він, а в них зневажав Господа, Бога Ізрайлевого й говорив проти його такі слова: Як боги народів земних не спасли своїх народів від моєї руки, так і Бог Езекіїн не врятує свого народу від руки моєї.

 18. 1 кричали вони голосним крикоммовою Юдейською до народу Ерусалимського, що був на мурі, щоб настрахати його, й злякати його, та взяти місто.

 19. І говорили про Бога Ерусалима,неначе про богів народів вемлї, — виробів рук людськи.

 20. І помолився царь Езекія й пророк Ісаїя Амосенко, і взивали до неба.

 21. І послав Господь ангела, і вигубив він усїх хоробрих і головного начальника, і начальників в війську царя Ассирийського. І вернувся він засоромлений в свій край; і як прийшов в дім бога свого, то його сини, що вийшли з чересел його, вбили його там мечем.

 22. Так спас Господь Езекію і осадників Ерусалимських від руки Сеннахирима, царя Ассирийського, і від руки всіх; і хоронив їх звідусіль.

 23. Тоді многі приносили дари Господеві в Ерусалим і дорогі речі Езекії, цареві Юдейському. І став він після сього великим в очах усїх народів.

 24. В той час заслаб Езекія смертельно. І помолився Господеві, і він вислухав його і показав йому чудо.

 25. Але не подякував Езекія за послані йому добродійства; бо згорділо серце його. І був на його гнїв Божий й на Юдею, й на Ерусалим.

 26. Але як впокорився Езекія, черезте що згордїло було серце його, сам він і осадники Єрусалимські, то не впав на його гнїв Господній за часів Езекії.

 27. І мав Езекія багацтво й славудуже велику, й зробив собі скарбів