Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/454

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

442

Друга книга Паралипоменон 32. 33.


442 ДРУГА КНИГА ПАРАЛИПОМЕНОН 32. 33.

ню на срібло й золото, й дороге камінне, та на пахощі, і щити, й на всякий дорогоцінний посуд,

 28. І комори на добутки 8 8емлї, нахлїб, вино й оливу, і стайнї про всякий скот, і загороди про череди;

 29. І побудував собі міста. А чередовець та товару було в його дуже много, бо Бог дав йому дуже великі маєтки.

 30. Він же, Езекія, вагатив верхнютечію води Геона й провів її на низ до західнього боку міста Давидового; й щастилось Езекії в кожному дїлї його.

 31. Тільки при посланцях від князівВавилонських, що посилали до його спитати про чудо, бувше на землі* *, покинув його Бог, щоб вивірити його і виявити все, що в його на серці.

 32. Прочі дїї Езекіїні і чесноти йогосписані в видінні Ісаїї Амосенка, пророка, і в книзі царів Юдейських та Ізраїлських.

 33. І спочив Езекія при батьках своїх, і поховали його над гробовищем синів Давидових; і віддали йому пошану після його смерті всі Юдеї і осадники Ерусалимські. І став царем Манассія, син його, замість його.

Голова 33.

Манассії було дванайцять років, як став царем, а пятьдесять пять років царював він у Ерусалимі.

 2. І чинив він невгодне в очах Господніх, ійдучи за гидотами народів, що їх прогнав Господь зперед лиця синів Ізрайлевих:

 3. І побудував знов висоти, що попу стошив Езекія, батько його, й построїв жертовники Баалам, і позаводив дуброви, та поклонявся усьому воінству небесному, і служив йому;

 4. І спорудив жертовники в домі Господньому, що про його заповідав Господь: в Ерусалимі буде імення мов по віки;

 5. 1 построїв жертовники усьому воінству небесному на обох дворах дому Господнього.

 0. Таки ж переводив вія синів своїхчерез огонь у долині сина Енномово♦ 4. Цар. 10—14. го, й знахорював, і ворожив і варував, і позаводив викликачів мертвих та чарівників, і коїв богато злого в очах Господа, щоб його гнївити.

 7. 1 поставив вирізаного ідола, щойого зробив, у домі Божому, що про його говорив Бог Давидові та Соломонові, синові його: в сьому домі та в Ерусалимі, що я вибрав ізпоміж усіх поколінь Іврайлевих, положу я імя моє навіки;

 8. І не допущу виступити но8Ї Ізраїля з сієї 8емлї, що я затвердив ва батьками їх, коли тільки пильнувати муть, щоб виконувати все, що я заповідав їм, по всьому 8акону й постановам, і приказам, наданим рукою Мойсейовою.

 9. 1 так довів Манассія Юдею таосадників Єрусалимських до того, що вони чинили гірше від тіх народів, яких вигубив Господь зперед лиця синів Ізрайлевих.

 10. І говорив Господь до Манассії йдо народу його, але вони не слухали.

 11. І навів Господь на їх воєводівцаря Ассирийского; й забили вони Манассію в кайдани, й закували його в ланцюги та й одвели в Вавилон.

 12. Та в тісноті своїй став він благати лице Господа, Бога свого, і смирився вельми перед Богом батьків своїх.

 13. І помолився йому, і Бог прихилився до його й вислухав благання його й вернув його в Ерусалим на царство його. І пересьвідчився Манассія, що Господь в Богом.

 14. І після того построїв він внадвірний мур міста Давидового, на 8ахідньому боці Геона, долиною аж до приходу в рибні ворота; й протяг його кругом Офела, і підвів його високо. І настановив воєводів по всіх утверджених містах в Юдеї.

 15. І повикидав чужоземних богів іідола 8 дому Господнього, й усї божниці, які понаставляв на горі при домі Господньому і в Ерусалимі, та й повикидав їх 8а місто.

 16. І поставив наново жертовникГосподній, і приніс на йому жертви мирні й похвальні, і ввелїв Юдеям, щоб служили Господеві, Богові Ізрайлевому.