Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/459

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

447

Книга Ездри 1. 2.


КНИГА ЕЗДРИ 1. 2. 447

споднб через Ереміїні уста, — вбудив Господь дух Кира, царя Перського, і він велїв оповістити по всьому свойму царству словом і письмом, і сказати:

 23. Так говорить Кир, царь Пер

КНИГА


Голова 1.

Першого року Кира, царя Перського, — щоб справдилось слово Господнє, через Ереміїні уста, — розбудив Господь дух Кира, царя Перського, й він звелїв оповістити по всьому свойму царстві словом і письмом:

 2. Так говорить Кир, царь Перський:Господь, Бог небесний, дав менї всї царства на землї, й ввелїв менї збудувати йому дім в Ерусалимі, що в Юдеї.

 3. Хто в зпоміж вас 8 усього народуйого, — нехай буде Бог його 8 ним — і нехай ійде в Ерусалим, що в Юдеї, і будує дім Господа, Бога Ізрайлевого, того Бога, що в Ерусалимі.

 4. А всї ті, що гістались, по всїхмісцях, де б хто нї жив, нехай допоможуть йому осадники того місця сріблом і золотом, і инчим добром та товаром, жертвуючи по добрій волі на дом Божій, що в Ерусалимі!

 5. 1 8НЯЛИСБ голови над поколіннямиЮдиними та Беняминовими, й сьвященники й левіти, кожний, в кому Бог розбудив дух його, щоб ійти будувати дом Господень, що в Ерусалимі.

 6. 1 всї їх сусіди допомагали їм срібними посудинами, золотом і инчим добром і товаром, та дорогими речами окрім усяких добровільних дарів на храм.

 7. І царь Кир винїс посуд дому Господнього, що Набуходонозор забрав був з Ерусалиму та вложив в домі свого бога, —

 8. 1 винїс його Кир, царь Перський,рукою Митридата скарбника; а сей, перелічивши, здав його Шешбазарові, князеві Юдейському.

 9. І ось число їх: блюд вол отих трийський: Господь, Бог небесний, дав менї всї царства на землї, й звелїв менї збудувати йому дім в Ерусалимі, що в Юдеї. Хто є поміж вами — з усього народу його, нехай буде Господь, Бог його, з ним і нехай ійде туди.

ЕЗДРИ.

цятеро, блюд срібних тисяча, ножів двайцять девять;

 10. Чаш золотих трийцять, чаш срібних инших чотириста десять, других посудин тисяча.

 11. Усїх посудин, золотих та срібних,пять тисяч чотириста: Усе це ввяв із собою Шешбазар, як одсилано виселенців із Вавилону в Ерусалим.

Голова 2.

Оце сини краю в виселених бранцїв, що їх Набуходонозор, царь Вавилонський, одвів був у Вавилон, повернувші в Ерусалим та Юдею, кожний в своє місто, —

 2. Прийшовші з Зоровавелем, Ісусом, Неемією, Сараєм, Реелаєм, Мардохеєм, Білшаном, МисФаром, Бигваем, Рехумом, Бааном. Число людей народу Ізрайлевого:

 3. Синів Пароша дві тисячі сто сїмдесять два;

 4. Синів СаФатії триста сїмдесятьдва;

 5. Синів Араха сімсот сїмдесятьпять;

 6. Синів Пахат-Моава, з синів Ісусата Иоаба, дві тисячі вісімсот дванайцять;

 7. Синів Елама тисяча двісті пятьдесять чотири ;

 8. Синів Заттуя девятьсот сорок пять;

 9. Синів Закхая сімсот шістьдесять;

 10. Синів Банїя шістьсот сорок два;

 11. Синів Бебая шістьсот двайцятьтри;

 12. Синів Азгада тисяча двісті двайцять два;

 13. Синів Адоникама шістьсот шістьдесять шість;

 14. Синів Бігбая дві тисячі пятьдесять шість;