Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/461

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

449

Книга Ездри 2. 3. 4.


КНИГА ЕЗДРИ 2. 3. 4.


 67. Верблюдів у їх чотириста трийцять пять; ослів шість тисяч сімсот двайцять.

 68. Декотрі 8 голов над поколіннями, прийшовши до дому Господнього, що в Ерусалимі, жертвували доброхіть на дім Божий, щоб наново поставити його на основах його.

 69. По своїй змозі дали вони до скарбівні на веденне роботи пгістьдесять одну тисячу драхм золота і пять тисяч мін срібла5*6, та сто сьвященницьких риз.

 70. І стали жити сьвященники й левіти, й народ і сьпівцї, й воротарі, і нетинеї в своїх містах, і ввесь Ізраїль по своїх містах.

Голова 3.

Як настав сьомий місяць, і Іврайлеві сини вже були в містах, тоді зібрався народ, як один чоловік, в Ерусалимі.

 2. 1 встав Ісус, син Йоседеків, і брати його, сьвященники, й Зоробабель, син Салатиїлів, та брати його, й построїли вони жертівник Богові Іврайлевому, щоб приносити на йому всепалення, як написано в ваконї Мойсея, чоловіка Божого.

 3. І поставили жертівник на основійого, бо вони боялись народів чужоземнїх; і почали приносити на йому всепалення Господеві, всепалення поранішні й вечірні.

 4. 1 справили правник кучок, як написано, 8 щоденним всепаленнєм в наказаному числї, після постанови на кожний день.

 5. 1 потім приносили всепаленнв повсячасне, нового місяця й на всі сьвята, присьвячені Господеві, й доброхітні приноси Господеві від кожного, хто був щирий.

 6. Від першого таки дня сьомого місяця почали приносити всепалення Господеві. А під храм Господень не були ще основи заложені.

 7. 1 стали видавати срібло камянотесам і теслям, і харч і напої й оливу Сидонцям та Тирійцям, щоб пристав* Міна мала в собі 60 секлів, а одинь секел 4 драхми. ляли кедрину з Ливану морем у Яфу, по дозволу Кира, царя Перського.

 8. Другого року після свого приходудо дому Божого в Ерусалим, другого місяця, Зоробабель Салатиїленко, та Ісус Йоседекіенко, та другі брати їх, сьвященники й левіти, й усї прибувші з полону в Ерусалим, зробили початок і поставили левітів від двайцяти років і старших до нагляду за роботою дому Господнього.

 9. 1 стали Ісус, його сини й братийого; Кадмиїл і сини його та сини Годині, як одна душа, до догляду за виконавцями робіт коло дому Божого, а так само й сини Хенададові, та сини їх і брати їх, левіти.

 10. Як же мулярі 8аложили храм Господній, тоді поставили сьвященників в їх ривах 8 трубами, а левітів, синів АсаФОвих, 8 кимвалами, щоб славити Господа по постанові Давида, царя Ізрайлевого.

 11. 1 почали вони навперемінки сьпівати: „Хвалїтьа та „Оповідайте про Господа, бо добрий, бо віковічня ласка його до І8раїляа; і весь народ кричав грімким голосом, прослявляючи Господа за те, що валожено дом Господень.

 12. Одначе багато впоміж сьвященників та левітів і голов у поколіннях, дідів, що бачили давнїйпшй храм, плакали голосно при закладинах сього храму в їх очах, але багато й викликувало 8 радощів дуже голосно.

 13. Та народ не міг ровібрати криків радісних і голосіння народнього, бо народ викликував голосно, й голос чути було далеко.

Голова 4.

І почули вороги Юдині та Бенямпнові, що повернувші 8 полону будують храм Господеві, Богові Ізрайлевому;

 2. І прийшли до Зоробабеля і до голов над поколіннями та й сказали їм: Будемо й ми будувати 8 вами, бо, як ви, так і ми звертаємось до Бога вашого й приносимо йому жертви від часів Асардана, царя Сирийського, що перевів нас сюди.

 3. І відказав їм Зоробабель та Ісусі инчі голови поколінь Ізраїлських:

20