Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/463

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

451

Книга Ездри 5. 6.


КНИГА ЕЗДРИ 5. 6. 451


 3. В той час прийшли до їх Татнай,князь зарічний, і Шетар-Бовнай, і їх товариші, й сказали їм: Хто дав вам дозвіл будувати дім сей і доробляти цї мури?

 4. Тоді ми сказали їм імення тих людей, що дали почин до сього будування.

 5. Але й око Бога їх було над тими,що старшували над Юдеями, й вони не боронили їм, доки не відослали справи до Дарія, й доки не прийшов присуд в сьому дїлї.

 6. Оце зміст письма, що його пославТатнай, зарічний начальник області, та Шетар-Бознай з своїми товаришами — АФарсахеями, що за рікою (ЕвФратом), до царя Дарія.

 7. В листі, що вони послали до його,ось що було написано: Дарівві цареві — всякий мир!

 8. Нехай буде відомо цареві, що миходили в Юдейську країну, до дому Бога великого; і будують його 8 великого каменя, й деревню вкладають в стіни, і робота ся робиться швидко, й 8 поспіхом йде в їх руках.

 9. Тодї ми спитали в тіх старшин ісказали їм так: Хто дав вам дозвіл будувати дїм сей й дороблювати сї мури?

 10. А окрім того ми спитали в їхпро їх імення, щоб дати знати тобі й написати імення тих людей, котрі в їх передують.

 11. А вони відповіли нам такими словами: Ми слуги Бога неба й землі, а будуємо дім, що був збудований багато років переднїйше, — і великий царь в Ізраїлі будував його й скінчив його.

 12. Та як наші батьки розгнівалиБога небесного, віддав він їх в руку Навуходонозора, царя Вавилонського, Халдейця; а він зруйнував сси дім, і виселив народ у Вавилон.

 13. Але першого року Кирового, царя Вавилонського, дав царь Кир дозвіл збудувати сей дім Божий;

 14. Та й посуд дому Божого, золотийі срібний, що винїс Навуходонозор із храму Ерусалимського та відніс у храм Вавилонський, — винїс царь Кир із храму Вавилонського, й віддав його Шешбазарові, що його настановив начальником області,

 15. 1 сказав йому: Візьми сей посуд,пійди та віднеси його в храм Ерусалимський, і нехай будують дім Божий на свойму місцї.

 16. Тоді той Шешбазар прийшов,валожив дом Божий в Ерусалимі; і від того часу й досї будують його, та ще не скінчили.

 17. І так, коли царева воля, нехайпошукають в домі царських книгозборів, там у Вавилонї, чи справді царь Кир дав дозвіл будувати сей дім Божий в Ерусалимі, а царську волю про се нехай пришлють до нас.

Голова 6.

Тодї дав царь Дарій приказ, і шукали в Вавилонї в книгоскладї, в домі, де складали царські скарби.

 2. І знайшли в Екбатанї, в палатї,що в країні Мидиї, один звій, а в йому написано так: Про память:

 3. Першого року царя Кира дав царьКир приказ про дом Божий в Ерусалимі: Нехай будують дім на тому місцї, де приносять жертви, й нехай залежать тривкі основи під його; ввершину він на шістьдесять локот, а завширшки на шістьдесясь локот;

 4. Рядів з великого каміння три, аз дерева один ряд; кошти же нехай видають 8 царського дому.

 5. Та й посуд дому Божого, волотийі срібний, що Навуходонозор винїс із храму Ерусалимського та відніс у Вавилон, нехай вернеться і пійде в храм Ерусалимський, кожний на місце своє, і нехай буде зложений в домі Божому.

 6. І так, Татнаю, зарічний начальнику країни, й Шетар-Бознаю, з вашими товаришами, Афарсахеями, що за рікою, уступітесь звідтіля.

 7. Не спиняйте роботи при сьому домі Божому; нехай князь Юдейський та Юдейські старшини будують сей дім Божий на його місці.

 8. Ще ж дається від мене прикавпро те, в чому ви маете допомагати тим старшинам Юдейським при будуванні того дому Божого, а то: з майна царського з зарічаних поборів —

29*