Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/464

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

452

Книга Ездри 6. 7.


КНИГА ЕЗДРИ 6. 7.

зараз беріть і давайте тим людям, щоб робота не ставала;

 9. І скільки потрібно — чи телят, чибаранів або ягнят до всепалення Богові небесному, так само пшениці, соли, вина й оливи, як скажуть сьвященники Єрусалимські, нехай буде видавано їм день-у-день без гаяння,

 10. Щоб вони приносили жертвумилу Богові небесному й молились за життє царя та синів його.

 11. Від мене ж дається приказ, щоколи який чоловік змінить сю постанову, то буде вийняте бервено з хати його, й буде він піднятий та прибитий цьвяхами до його, а його хата буде за те розвалена.

 12. 1 Бог, що його імення там пробував, нехай скине кожного царя й народ, що простягнув би руку свою, щоб змінити се на шкоду сього дому Божого в Ерусалимі. Я, Дарій, дав сей приказ; нехай буде він пильно виконуваний.

 13. Тоді Татнай, варічний начальник країни, Шетар-Бознай й їх товариші так дійсно робили, як звелїв царь Дарій.

 14. А старшини Юдейські будувалищасливо дальше, як віщував Аггей пророк та Захарія, син Адди. І збудували вони й скінчили по волї Бога Ізрайлевого й по волї Кира, й Дарія, й Артаксеркса, царів Перських.

 15. І скінчили сей дім на третийдень місяця Адара, шостого року царювання царя Дарія.

 16. І справили сини Ізрайлеві, сьвященники й левіти, й инші повернувші з полону посьвященне сього дому Божого з радощами.

 17. А при посьвященнї сього домуБожого принесли: сто волів, двісті баранів, чотириста ягнят та дванайцять козлят на жертву за гріх за всього Ізраїля, по числу поколінь Ізрайлевих.

 18. І понастановляли сьвященниківпо їх відділах і левітів по їх чергах на службу Божу в Ерусалимі, як написано в книзі* Мойсейовій.

 19. І справили повернувші з полонупаску чотирнайцятого дня першого місяця;

 20. Бо обчистились сьвященники йлевіти, — усї до одного були вони чисті; й позарізували великодні ягнята для всіх, повернувших 8 полону, для своїх братів сьвященників і для себе.

 21. 1 їли сини Іврайлеві, повернувші 8 переселення, й усї, що до їх попереходили від поганї краевих народів, щоб обертатись до Господа, Бога Ізрайлевого.

 22. І справляли сьвято опрісноківсім день в радощах, бо Господь звеселив їх і навернув до їх серце царя Ассирійського, щоб скріпити їх руки до будовання дому Господа, Бога Ізрайлевого.

Голова 7.

Після сих подій, 8а царювання Артаксеркса, царя Перського, Ездра, син Сераїїн, сина Азарії, сина Хелкії,

 2. Сина Шаллума, сина Садока, синаАхитува,

 3. Сина Амарії, сина Аварії, синаМерайота,

 4. Сина Зерахії, сина Уз8Ія, синаБуккія,

 5. Сина Авишуя, сина Пинееса, сина Елеазара, сина Аарона, — первосьвященника, —

 6. Сей Ездра вийшов 8 Вавилону.Він був письменник, тямущий в законі Мойсейовому, що його дав Господь, Бог Ізрайлїв. І дав йому царь усе, чого він забажав, бо рука Господа, Бога його, була над ним.

 7. Пійшли ж із ним до Ерусалиму йдекотрі з синів Ізрайлевих, і з сьвященників, і левітів, і сьпівцїв, і воротарів, і нетинеїв — сьомого року царя Артаксеркса.

 8. І прийшов він у Ерусалим пятогомісяця, — сьомого ж року царя.

 9. Бо першого дня першого місяцябув початок виходу з Вавилону, й першого дня пятого місяця прийшов він у Ерусалим, — бо добродійна рука Бога його була над ним;

 10. Бо Ездра звернув серце своє нате, щоб виучувати закон Господній і виконувати його, й навчати в Ізраїлі закону й правди.

 11. А оце зміст письма, що його давцарь Артаксеркс Ездрі, сьвященни