Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/476

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

464

Книга Неємії 7. 8.


КНИГА НЕЄМІЇ 7. 8.

трийцять сїм; між ними сьпівцїв та сьпівачок двісті’ сорок пять,

 68. Коней було в їх сімсот трийцятьшість, мулів в їх — двістї сорок пять,

 69. Верблюдів чотиріста трийцятьпять, ослів шість тисяч сімсот двайцять.

 70. Декотрі старшини в поколїнняхпричинились до роботи: Тиршата дав у скарбницю золотом тисячу драхм, пятьдесять чаш, і пятьсот трийцять риз сьвященницьких.

 71. Тай инші старшини в поколіннях зложили в скарбівню на роботи двайцять тисяч драхм волота й дві тисячі двісті мін срібла.

 72. А прочі з народу дали двайцятьтисяч драхм золота та дві тисячі мін срібла й шістьдесять сїм риз сьвященницьких.

 73. І стали жити священники й левіти; воротарі й сьпівцї, народ і нетинеї, й ввесь Ізраїль по містах своїх.

Голова 8.

Як настав сьомий місяць, і сини Ізрайлеві жили по містах своїх, тоді зібрався ввесь народ, як один чоловік, на майдані, що перед Водяними ворітьми, і сказали письменникові Ездрі, щоб він приніс книгу закону Мойсейового, що його заповістив Господь Ізрайлеві.

 2. І приніс сьвященник Ездра законперед збір чоловіків і жінок і всіх, котрі могли втямити, першого дня сьомого місяця;

 3. І читав з його на майдані, що перед Водяними воротьми, як почало свитати, до пів дня, перед чоловіками і жінками й усїма, що могли втямити; і уха всього народу були обернуті до книги закону.

 4. Письменник Ездра стояв на деревяному високому помості, що його задля сього зробили, а коло його, праворуч його, стояли Маттатія і Шема, і Анаїя й Урія, й Хелкія і Маасея; а лїворуч від його Федаїя і Мисаїл, і Малхія й Хашум, і Хашбаддана, й Захарія й Мешуллам.

 5. 1 розгорнув Ездра книгу передочима всього народу, бо він стояв вище за ввесь народ. І як він розгорнув її, встав увесь народ.

 6. 1 возхвалив Ездра Господа Богавеликого. І ввесь народ відповідав: амінь, амінь, здіймаючи в гору руки свої, і кланялись і падали ниць до землі перед Господом.

 7. Ісус, Банаїя, ПІеревія, Ямин, Аккув, ПІавтай, Годїя, Маасея, Клита, Аварія, Йозавад, Ханан, Фелаїя й левіти толкували народові закон, тим часом як народ стояв на свойму місцї.

 8. 1 читали в книги, в закону Божого, виразно і втямливо, а народ розумів прочитане.

 9. Тодї Неемія (се він Тиршата), іписьменник Ездра, сьвященник, і левіти, що вчили народ, промовили до всього народу: Се день сьвятий Господеві, Богові нашому; не смуткуйте й не плачте! (бо ввесь народ плакав, слухаючи слова вакону).

 10. І сказав їм: Ійдїть, їжте сите нпийте солодке, та посилайте частки й тим, в кого нїчого ненаготовлено, бо день сей сьвятий Господеві нашому. І не журіться, бо радощі перед Господом се піддержка ваша.

 11. І левіти втихомирювали ввесьнарод, промовляючи: Вгамуйтесь, бо сей день сьвятий, не сумуйте.

 12. І пійшов ввесь народ їсти й пити, і посилати частини, й сьвяткувати з великими радощами, бо втямили слова, які їм сказали.

 13. Другого дня зібрались старшинив поколїннях від усього народу, сьвященники й левіти до письменника Ездри, щоб розвязував їм слова закону.

 14. 1 внайшли написано в законі, щодав Господь через Мойсея, що сини Ізрайлеві сьомого місяця, в сьвятки, повинні перебувати в кучках.

 15. Задля того й оповіщали & викликали по всїх містах своїх і в Ерусалимі, кажучи: Йдіть на гори й вносїть тільки маслини садової й гілля маслини дикої, й вітки міртові й гільки пальмові, й гілля дерев широколистих, щоб поробити кучки, як написано.

 16. І пійшов народ, і поприносилий поробили собі кучки, кожний на своїй крівлї, й на своїх дворах, і в І сїнях дому Божого, й на майдані* ко