Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/482

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

470

Книга Неємії 12. 13.


КНИГА НЕЄМІЇ 12. 13.

радість. Раділи й жінки й дїти, і далеко було чути радощі Ерусалиму.

 44. Того ж таки дня приставлені були люде до комор із приносами первоплодів та десятин, щоб збірали дари з поля коло міст, призначені законом про сьвященників та левітів, бо Юдеям любо було дивитись на сьвященників та левітів, що стояли,

 45. 1 пильнували служби Богові свойму й служби очищення, та були сьпівцями й воротарями по постанові Давида й сина його Соломона.

 46. Бо з давна, з часів Давида й АсаФа були настановляні провідники сьпівцїв і піснї Богові похвальні й подячні.

 47. Усї Іврайлитяне за часів Зоровавеля й за часів Неємії давали частки сьпівцям та воротарям на кожний день і віддавали присьвяти левітам, а левіти віддавали присьвячене синам Аароновим.

Голова 13.

В той день читано з книги Мойсейової перед слухаючим народом, і знайдено написане в неї: Аммонїй й Моабій не може ввійти в громаду Божу по віки,

 2. За те, що вони не встріли синівІзрайлевих із хлїбом та водою й найняли проти його Балаама, щоб проклясти його, але Бог наш обернув проклін у благословенне.

 3. Почувши сей закон, відлучиливони все чужородне від І8раїля.

 4. І стало ся, що сьвященник Елїяшив, приставлений до кімнат при домі Бога нашого, близький родич Товії,

 5. Опорядив вадля його велику складницю, де переднїйше складали харчові приноси, ладан і посуд, і десятини збіжеві, й з вина й оливи, постановлені законом про левітів, сьпівцїв та воротарів і приноси вадля сьященників.

 6. Як се все дїялось, не був я в Ерусалимі, бо трийцять другого року царя Вавилонського Артаксеркса ходив я до царя та в кілька день відпросився в царя.

 7. Як прийшов я в Ерусалим і довідався про погане дїло, яке зробив Елїяшив, опорядивши про Товію складницю в дворах дому Божого,

 8. То менї стало дуже немило, й яповикидав ів складницї всї хатні речі Товіїні,

 9. І скавав, щоб вичистили кімнати,й приказав повносити знов посуд дому Божого, харчовий принос та ладан.

 10. Ще ж довідався я, що левітамне дають частки, та що левіти й сьпівцї, що робили своє дїло, порозбігались, кожний на своє поле.

 11. 1 докоряв я старшинам і сказав:Чому опустили ми дім Божий? І я зібрав їх і поставив їх на їх місце.

 12. І всї Юдеї стали приносити десятини пашні, вина та оливи в комори.

 13. І приставив я до комор Шелемію, сьвященника, та письменника Садока, та Федаю з левітів, а при їх Ханана, сина Закхурового, сина Маттанїїного, бо їх уважали ва певних. І їм поручено ровдавати частки братам своїм.

 14. Згадай про мене ва се, Боже мій,й не ватри щирих дїл моїх, що я вчинив задля дому Бога мого й служби при йому!

 15. В ті часи побачив я в Юдеї, щов суботу топчуть в точилах*, возять снопи і навантажують на ослів вина, винограду, фії і всякої ваги й везуть у Ерусалим в день субітнїй. І я докоряв їм дуже того ж таки дня, як вони продавали їжу.

 16. Та й Тирийцї жили в Юдеї іпривозили рибу та всякий крам і продавали в суботу осадникам Юдеї та Ерусалиму.

 17. І я докоряв значнїйшим із Юдеїв і сказав їм: Навіщо робите ви таке погане діло й поганите день суботній?

 18. Чи ж не так чинили батькі наші, й за те послав Бог наш на нас і на се місто все це лихо? А ви збільшуєте гнїв його на Івраїля, зневажаючи суботу!

 19. Після сього, як смеркало передсуботою в воротях Ерусалимських, приказав я запірати двері й звелїв, * Витискають виноград в тискарнлх.