Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/485

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

473

Книга Естери 2. 3.


КНИГА ЕСТЕРИ 2. 3.


 9. І ця дівчина припала до вподобиочам його, й прихилила собі в його ласку, й посьпіпшвся він видати їй прикраси, й що припадало на її частку, та приставити до неї 8 царського роду сїм дівчат, вартних бути при ній, і перевів її й дівчат її в кращий відділ жіноцького дому.

 10. Естер не ск&8ала нї про народсвій, нї про свою рідню, бо Мардохей дав їй накав, щоб не казала.

 11. І приходив Мардохей що дня додвора жіноцького дому, щоб довідатись, чи Естер вдорова, й що дївться 8 нею.

 12. Як прийшов час для кожної дівчини входити до царя Артаксеркса, після того, як за дванайцять місяців зроблено було 8 нею все, постановлене задля женщин, — бо стільки часу тревали натирання їх: шість місяців мирровою оливою, а шість місяцїв пахощами й инчими жіночими натираннями; —

 13. Тодї вступала дівчина до царя.Чого б вона нї забажала, давали їй все при виходї 8 жіночого дому в дім царський.

 14. В вечері вона входила, а вранціверталась в другий жіночий дім під догляд Шаазгаза, царського скопця, сторожа коло наложниць; і вже не ввіходила до царя, — тільки хиба б царь забажав її, й її покликали б по іменні.

 15. Як прийшов час Естері, дочціАминадава, дядька Мардохейового, що взяв її до себе замість дочки, — ійти до царя, то вона не просила нічого, окрім того, про що сказав їй Гегай, царський скопець, сторож коло жінок. І Естер запобігла ласки в очах усїх, хто її бачив.

 16. І взято Естер до царя Артаксеркса в царський дім його на десятому місяці, се б то в місяці Тебелї, на сьомому року царювання його.

 17. І вподобав царь Естеру більшза всїх жінок, і запобігла вона в його ласки й прихильності більше за всіх дївчат; і надів він царський вінець їй на голову й поставив її царицею замість Астинї.

 18. І справив царь велику гостинувсім князям своїм і служачим при йому, — гостину задля Естери, й дав пільгу країнам та роздав подарунки з царською щедрістю. 19; Коли друтий раз зібрано дівчата*, седїв Мардохей коло царської брами;

 20. Естер все ще не згадувала просвою рідню і про свій народ, як звелїв їй Мардохей, бо Естер поступала по слову Мардохея й тепер так само, як і тодї, коли була в його приймачкою.

 21. Того ж часу, як седїв Мардохейколо царської брами, два царські скопці, Гавата й Тарра, сторогуючі при поро8Ї, а розлючені, змовлялись наложити руку на царя Артаксеркса.

 22. Довідавшись про се, дав Мардохей знати царицї Естері, а Естер сказала цареві від імення Мардохея.

 23. Діло висліджено й знайденосправдїшнїм, і обох їх повішено на дереві. І вписано добродійство Мардохейове в книгу щоденних записок у царя.

Голова 3.

Після сих подій звеличив царь Артаксеркс Амана, сина Амадатового, Вугейця, й підніс його і поставив сїдлшце його висше за всїх князів, що в його;

 2. І всї служивші при цареві, щопри царській брамі, кланялись і припадали перед Аманом, бо так 8велїв був царь. Мардохей же не кланявся й не падав ниць.

 3. І говорили слуги цареві, що прицарській брамі, Мардохейові: Чому ти нарушувш приказ царський?

 4. І як вони говорили йому що дня,а він не слухав їх, то вони сповістили Аманові, щоб пересьвідчитись, чи додержить Мардохей слова, бо він сказав їм, що він Юдей**.

 5. І як побачив Аман, що Мардохейне кланяється й не падає ниць перед ним, то розгнівався Аман вельми.

 6. Та йому здавалось нічим, накласти руку на одного Мардохея, але як ♦ Тут повторявся сказане на початку. Перший раз збирано дївчага перед вибором Астинї, а другий раз перед вибором Естери. ** А Юдеї припадають тільки перед Богом.