Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/490

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

478

Книга Естери 9.


КНИГА ЕСТЕРИ 9.


 4. Бо великий був Мардохей в домів царя, і слава про нього ровходилась по всїх краях, бо сей чоловік, Мардохей, підоймався щораз то висше.

 5. І вбивали Юдеї всіх ворогів своїх, витинаючи мечем, вигублюючи й викорінюючи, й чинили з ворогами своїми, що хотіли.

 6. В Сузах, престольному місті, вбили Юдеї й вигубили пятьсот душ, (окрім)

 7. Паршандата, й ДалФОна, й АсФата,

 8. 1 Пората, й Адаля, і Аридата,

 9. І Пармашта, й Арисаї, і Аридаї,і Ваезата —

 10. Десятьох синів Амана, сина Амадатового, ворога Юдеїв, та до грабування не простягали рук своїх.

 11. Того ж таки дня сказано царевіпро число вбитих у Сувах, престольному місті.

 12. 1 сказав царь цариці Естері:В Сузах, престольному місті, вбили Юдеї й вигубили пятьсот душ; що ж вони зробили по инших” країнах царевих? Яке ж твоє бажаннв? й воно буде вдоволене. І яка ще твоя просьба? вона буде здійснена.

 13. 1 сказала Естер: Коли цареві довподоби, то нехай би було дозволено Юдеям, що в Сувах, робити те ж саме й вавтра, що сьогодні, та й нехай би й десятьох синів Аманових повісили на дереві.

 14. І повелїв царь так зробити; йдано наказ в Сузах, і десятьох синів Аманових повішено.

 15. І зібрались Юдеї, що в Сузах,так-само й чотирнайцятого дня місяця Адара й вбили в Сувах триста чоловіка, до грабіжі ж не простягали рук своїх.

 16. Та й инші Юдеї, що знаходились в царських країнах, позбірались, щоб стати до оборони свого життя й забезпечити себе від ворогів своїх, і повбивали споміж ворогів своїх сїмдесять пять тисяч; до їх же добра не простигли руки своєї.

 17. Се було тринайцятого дня місяця Адара; а на чотирнайцятий день сього ж місяця вони втихомирились і вробили його днем бенкетування та веселощів.

 18. А Юдеї, що в Сузах, збіралисьтринайцятого дня його й чотирнайцятого дня його, та аж на пятнаицятий день його втихомирились і вробили його днем бенкетування та веселощів.

 19. З тієї причини Юдеї сілські, щоживуть по селах та присілках, проводять чотирнайцятии день місяця Адара в веселощах та в бенкетуванні, як день правниковий, посилаючи подарунки один одному.

 20. 1 списав Мардохей сї подїї й порозсилав письма до всїх Юдеїв, що в областях царях Артаксеркса, до близьких і до далеких,

 21. Про те, щоб вони вавели в себещорочнє сьвяткуваннє чотирнайцятого дня місяця Адара й пятнайцятого дня його,

 22. Яко таких днів, в яких Юдеїстали бевпечними від ворогів своїх, і як такого місяця, в якому їх смуток обернувся в радість, а сумуваннє — на день сьвяточний, — щоб гробихи їх днями утощування та веселощів, посилаючи один до одного подарунки та милостиню вбогим.

 23. І прийняли Юдеї те, що вже сами почали чинити, й про що Мардохей написав до них,

 24. Як Аман, син Амадатів, Вугеєць,ворог усїх Юдеїв, гадумав був занапастити Юдеїв і кидав пур, то в жереб, щоб їх ванапастити й вигубити,

 25. І як Естер доступила до царя, іяк царь видав другим листом приказ, щоб лукавий намір Амана, який він задумав на Юдеїв, обернувся на його ж голову, та щоб його й синів його повісили на дереві.

 26. Черев се й наввали сї днї Пур ім,від імення: пур. З сієї причини, згодно в усїма словами сього письма і з тим, що самі бачили і до чого в їх доходило,

 27. Постановили Юдеї і взяли на себе й на своїх дїтей, і на всїх попристававших до них, невідмінно, щоб сьвякувати що року два днї, як приписано, й в свій час;

 28. Та щоб сї днї були памятними ісьвятковано їх від роду до роду в кожному поколінні, в кожному краю і в кожному місті; і щоб сї днї Пурш