Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/491

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

479

Книга Йова 1.


КНИГА ЙОВА 1.

не були визаконені в Юдеїв, і спомин про них не зник у дітей їх.

 29. Та й цариця Естер, дочка Абихаїлова, й Мардохей, Юдей, написали так само 8 усією намогою, щоб виконувано се друге письмо про Пурім,

 30. І послали письма до всїх Юдеївв сто двайцятьох і сїмох областях Артаксерксового царства 8 словами мира й правди,

 31. Щоб вони твердо держали сї днїПурім в призначений час, який постановив про них Мардохей Юдей і цариця Естер, і як вони самі призначили їх про себе й про дітей своїх, яко днї посту та покликання (до Бога).

 32. Так приказ Естерин ствердив сеоповіданне про Пурім, і його записано в книгу.

Голова 10.

Потім накинув царь Артаксеркс податок на землю і на острови морські.

 2. А всї дїла його сили й його могучостї й дрібне оповіданне про звеличеннв Мардохея, яким його царь пошанував, записані в кни8Ї денних ваписів царів Мидийських та Перських,

 3. Так само й те, що Мардохей, Юдейбув другим по цареві Артаксерксї і великим у Юдеїв, і милим у многоти братів своїх, бо дбав про добро народу свого і говорив на користь усьому свойму племені.

КНИГА ЙОВА.


Голова 1.

Був (давно) чоловік у землї Ув, на імя Йов. Був се чоловік щирий, справедливий й богобоязливий, що цуравсь усього лихого.

 2. І родилось йому семеро синів йтри дочки,

 3. А статку було в його сїм тисячовець, три тисячі верблюдів, пятьсот ярем волів, пятьсот ослиць і багацько челяди, так що переважував сей чоловік усїх осадників на востоцї.

 4. Сини Ж ЙОГО 8ВИКЛИ були сходитись і в дому кожного по черзї гоститись. Кликали вони й трьох сестер СВОЇХ, ЇСТИ Й ПИТИ 8 ними.

 5. Як же сї гостини обходили свійкруг, наказував їм Йов очищуватись; і вставав на другий день рано вранці й приносив про кожного з них всепаленнє. Бо думав Йов так: Може, діти мої согрішили та позневажили Бога в серцї свойму. Так чинив, Йов щораз в такі днї.

 6. Сталося ж одного дня, що синиБожі прийшли стати перед Господом. Прийшов і Сатана між ними.

 7. 1 поспитав Господь Сатану: Звідкіля прийшов єси? Відказав Господеві Сатана й промовив: Я ходив по землі й обійшов її навкруги.

 8. І сказав Господь Сатанї: А звернув ти ввагу на слугу мого Йова? бо нема такого на землї, такого щирого, справедливого, богобоязливого та щоб цурався так усього лихого.

 9. 1 відказав Сатана Господеві та йпромовив: Чи то ж Йов дармо такий богобоязливий? Чи не ти ж сам обгородив навкруги його й дом його й усе майно його?

 10. Працю рук його благословив еси,й стада його ширяться все більш по країнї;

 11. Простягни тільки руку твою йторкнись до всього, що він має, — чи буде він благословити Тебе?

 12. 1 сказав Господь Сатанї: Ну, такнехай все, що його, буде в руцї твоїй, тільки на його самого не простягай руки твоєї. І пійшов Сатана з перед лиця Господнього.

 13. Одного ж дня, ак сини й дочкиЙовові саме їли й пили вино в дому старшого брата свого,

 14. Прийшов посел до Йова та й сповістив : Воли були в плузї, а ослицї паслись поблизу,

 15. Аж се — набігли Савеї та й позаймали їх; кметї ж повитинали мечем ; один я втїк сповістити тебе.

 16. Ще він говорив, аж приходитьдругий й говорить: Огонь Божий упав