Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/631

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

619

Книга пророка Ісаїї 19. 20. 21.


КНИГА ПРОРОКА ІСАЇІ 19. 20. 21.

ред постановою Господа сил, яку він задумав на його.

 18. І тодї в Египтї стане пять містговорити мовою Канаанською, й клястися Господом сил, а одно вватись ме містом сонця*.

 19. В той час стане жертовник Господень посеред землї Египецької, й памятник Господеві посеред гряниць його.

 20. І буде він знаменом і сьвідоцтвом, що Египецька вемля під рукою в Господа Саваота; бо вони будуть покликати до Господа в тїснечі, а він пошле їм спаса й оборонника, а сей їх вибавить.

 21. 1 відкрив себе Господь Египтові;й тодї впізнають Египтяне Господа, й приносити муть жертви й дари, й складати муть обітницї перед Господом і будуть їх додержувати.

 22. І хоч скарав коли Господь Египет, то скарав, але й оздоровить: вони навернуться до Господа, а він вислухав й улїчить їх.

 23. І стане тоді* широкий шлях міжЕгиптом та Ассиривю, й приходити ме Ассирій в Египет, а Египтїй в Ассирию, і Египтії равом з Ассиріями служити муть Господеві.

 24. Тоді* буде Ізраїль третим із Египтом і Ассиривю й настане в землї благословенне ;

 25. А благословити ме її Господьсил ось так: Благословен нарід мій — Египтїї, та й дїло рук моїх — Ассирийцї, й держава моя — Ізраїль.

Голова 20.

Того року, як наступив Тартан** на Азот, — куди послав його Саргон, царь Ассирийський, — та як він обляг Азот, а відтак і звоював його,—

 2. Того самого часу сказав Господьїсаїї Амосенкові так: Ійди й скинь із себе волосяне веретте, що на твоїх череслах, та й зніми обув ів ніг твоїх. Він же так і вробив, та й ходив наго й босоніж. „ 3. І сказав тодї Господь: Так само, * „Гелїоподіс* значить: місто сонця. ** Гетьман у царя Ассирийсько Сеннахерима, що тут Саргоном названий. IV. Цар.

18, 17.

як слуга мій Ісаїя ходив без одежі й босоніж, на ознаку й дивовижу того, що станеться в Египтом і Етиопівю в сї три роки, —

 4. Так поведе царь Ассирийськийполонян із Египту й позайманих у полонь Етиопіїв, молодих і старих, без одежі й босоніж, з голими задами — на сором Египтові.

 5. Тодї злякаються й соромити муться 8ва Етиопії ті, що на неї вповали, та й вза Египту, що ним пишались.

 6. І мовляти муть осадники тогокраю: От на що зійшли ті, що на їх ми вповали, що до них удавались за підмогою, щоб; рятуватись од царів Ассирийських! то й як же нам урятуватись?

Голова 21.

Пророцтво про пустиню морську*: Як ті бурі, що на полудні* лютують, оттак ійде він від степу, 8 страшної країни**.

 2. Страшне видиво показано менї:розбишака рабув; опустошник пустошить. Приходи, Еламе; облягай, Миде! всім стогнанням я зроблю конець.

 3. Від сього і в мене трясуться бедра; муки схопили мене, як болї в положницї. Я зворушивсь тим, що чую; я стрівоживсь тим, що бачу.

 4. Серце тремтить у мені; мене дрожбере; нічний спокій мій перемінився у страх менї*.

 5. А вони ось, заставляють столи, розстилають накриття, — їдять, пють. Ой, вставайте, кня8Ї, — хапайте за щити!

 6. Бо ось як сказав менї Господь:ійди, постав сторожа, а він нехай перека8ув, що побачить.

 7. І побачив він їздецїв, що їхалипо двох на конях, на ослах, на верблюдах; і наслуховав пильно і вважно, —

 8. 1 закричав, мов лев: Пане мій!ось я стою на сторожі цілими днями, не рушався 8 місця цілими ночами:

 9. І ось, бачу, їдуть люде, їздецї наконях удвійню. Опісля кликнув і ка* Про спустошенне Вавилопу, що посеред рік, наче над морем, лежав, та й многотою осадників — був, як море, багатий. ** 3 Персиї.