Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/642

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

630

Книга пророка Ісаїї 34. 35. 36.


630 КНИГА ПРОРОКА ІСАЇЇ 34. 35. 36.


 4. І зотлїе все військо небесне*, йнебо звинеться, МОВ ЗБИТОК книжний**, і військо його поспадав, як лист ів лози виноградної спадав, та як зовялий лист із смокви.

 5. Бо, наче упився (досадою), мечмій на небі; і ось, він сходить тепер суддею на Едом***, і на народи, що на них я проклін наложив.

 6. Меч Господинь пересякне кровю,потучнїб від жиру, од крові з баранів та козлів, від їх почнього туку; в Босорії справить Бог сю жертву й велику різанину в землі Едома.

 7. Буйволи впадуть 8 ними, телятаз волами, земля впвться їх кровю, й порох від тука стучнїв.

 8. Бо надходить день Божої пімсги,час відплати 8а Сиона.

 9. Ріки його візьмуться смолою, апорох у йому — сіркою, і стане 8ЄМля в йому горіющою смолою;

 10. І нї в день, нї в ночі не вгасатиме, вічно буде підніматись дим із неї, та й від роду до роду лежати ме степом бевплідним; по віки вічні нїхто не ходити ме по ній.

 11. Пеликан з їжаком ваволодїютьнею, та пугач 8 вороном оселяться на ній, і протягнуть, неначе, по ній шнур до спустошення й вагу, щоб у ніщо її обернути.

 12. Нїкого не буде з тих значніх,що їх за царів вибірали, і всї князі їх будуть — нїчо.

 13. І позаростають двори її тернівками; кропивою та бодяками — твердині її; будуть жити в ній шакалі, а струсї гнізда собі мостити.

 14. І коти дикі будуть із шакалямитам зустрічатись, а рогаті духи один із одним перекликатись; там нічна мара буде оддихати, і внайде собі впокій.

 15. Там крилата гадюка гнЇ8дитисябуде на яйцях, виводити ме діти й під себе збірати, та й яструби будуть там збіратись один до одного.

 16. Відшукайте колись в (сїй) книзіГосподній та прочитайте; нї одно із * Всї сьвітила. ** У давнину звивано рід довгого паперу на валок. *** ІІа Ідуміїв, а з тим і на всїх невірних. + Місто в Ідумії. сього не залишить прийти, та й не переміниться одно другим. Його бо самого уста се повеліли, й його самого дух збере їх.

 17. Сам він кидав їм жереб, і йогорука розділила їм її під міру; по віки будуть вони володіти нею, від роду й до роду жити муть на нїй.

Голова 35.

Возвеселиться пустиня й суха 8ЄМЛЯ, возрадувсь країна безлюдна & зацьвіте нарцизом;

 2. Велично цьвісти ме й радїте, будевеселитись-сьпівати; красота Ливану буде їй дана, роскіш Кармеля й Сарону.

 3. Підкріпляйте овялі руки, додавайте сили колінам хитливим;

 4. Скажіте млявим на душі: будьтемужні, не бійтеся; ось Бог ваш; прийде пімста, відплата від Бога; він прийде спасти вас.

 5. Тоді прозрять очі в сліпих, і ушів глухих відтворяться.

 6. Тоді хромий підскочить, як олень,а Я8ИК в німого піснею овветься; бо проторгнуться в пустині води, й в степу — потоки.

 7. І обернеться беавідде в оверо, а8емля прагнуща — в джерела водні; на леговшцах шакалів, де вони спочивали, буде рогів та сїтник 8ЄЛЄНЇТИ.

 8. І постане там дорога, а тая дорога назветься дорогою сьвятою; не ходити ме шляхом тим нї один нечистий, — він їм одним буде служити; хто ходити ме тим шляхом, той не зблукавсь, хоча б і як був недоумний.

 9. Лева там не буде, нї 8ьвір хижийна його не ступить; нї, він там не знайдеться; ходити ним будуть — самі лиш спасені.

 10. Вернуться визволені Господом;із радісними піснями прийдуть на Спон; і радість вічна буде над головою в їх; радощі й веселощі знайдуть вони, а смуток і воздиханнв від них віддаляться.

Голова 36.

І сталось у чотирнайцятому році царювання Езекіїного*, наступив * IV. Цар. 18, 13. і дальше.