Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/651

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

639

Книга пророка Ісаїї 44. 45.


КНИГА ПРОРОКА ІСАЇЇ 44. 45.

при огні 8 вугля; та при тому оброблює й його*, й працює над ним сильною рукою, а 8 голоду аж упадав на силах; не пв води, з утоми вмліває.

 13. Тесля, шнур напявши, значитьміру; гострим 8нарядом обзначує дерево; потім оброблює його стругом таваокруглюе, і так витворює подобину людини гарного виду, щоб уставити його в домі.

 14. Він зрубує собі кедри, бере дуба,чи сосну, що йому в дуброві знадобляться, або ясеня, що самий його насадив, а дощик зростив;

 15. Се служить йому 8а топливо йпро огріток, 8апалюе огонь і пече хлїб собі. Та з того ж самого вироблює він і бога й бє перед ним поклони; вироблює ідола, й припадає перед ним навколішки.

 16. Частину він спалить ув огнї;при другий частині* пече печеню й їсть до ситу та гріється, й приговорює : добре я загрівся, почув тепло від огню.

 17. А 8 останку дров робить собі бога, ідола свого; бє поклони перед ним, припадає ниць перед ним, молиться до його й говорить: Спаси мене, бо ти бог мій!

 18. Не знають бо й не бачать, бо їмочі затулено, щоб слїпом слїпували, й однято розум.

 19. І не візме собі такий до серця,нема в його стілько знання й розуму, щоб собі сказати: Та ж половину 8 того спалив я в огнї, а на жарі спік хлїб та печеню і з’їв те; хиба ж тепер І8 останку вроблю собі гидоту? Хиба стану бити поклони перед поліном?

 20. Він уганяє 8а порохом, серце завело його на манівці, і тяжко йому приходиться, визволити душу свою й сказати; а може се омана в правиці моїй ?

 21. Згадай про се, Якове й Ізраїлю,ти ж бо — раб мій; я тебе приспособив собі; ти слуга мій, Ізраїлю; не вабувай же про мене!

 22. Розжену, мов туман, твої беззаконня, мов ту хмару, — гріхи твої.

 23. Звеселітеся ж, ви, небеса, про Господнє діло; викликайте, глибині 8емні; зашуміте радісно, ви гори 8 гаями й борами своїми; відкупив бо Господь Якова й прославиться в Ізраїлі’.

 24. От, що говорить Господь, що викупив тебе та приспособив тебе з малку, з лоня матїрнього: Я — Господь: я сотворив усе; я один розпростер небеса й своєю силою утвердив землю ;

 25. Я обертаю в нїщо ворожбу віщунів льживих; відкриваю безглузддє чарівників; прогоню в вад тих мудреців, і виявлюю, що все знаннє їх — дурощі;

 26. Я розбуджую слово у слуги мого;я се чиню, що віщування посланців моїх вірно спевняються; се я говорю Ерусалимові: Ти внов заселишся, а містам Юдиним: Ви будете одбудовані й розвалшца ваші я відстановлю;

 27. Я велю глибенї: з’сякни, й рікитвої я висушу;

 28. Я скажу Кирові: Мій пастирю,й вволить він волю мою, та й скаже Ерусалимові: будеш одбудований, а храму: будеш 8нов ііостроенийі

Голова 45.

Так говорить Господь до помазанника свого Кира: Я піддержувати му тебе за праву твою руку, щоб покорити тобі народи, й познімаю пояси 8 чересел у царів, щоб повідчинялись перед тобою брами й ворота не зачинялись.

 2. Я пійду поперед тебе й вирівняюгори, поторощу мідяні двері й поломлю 8асови залїзні;

 3. Пооддаю тобі поховані в темнотїскарби й скриті багацтва, щоб ти взнав, що я Гсподь, которий* назвав тебе по імени, — що я Бог Ізраїля.

 4. Задля слуги мого Якова й вибраного мого Ізраїля назвав я тебе по імени, пошановав тебе, дарма що ти мене не 8наєш.

 5. Я — Господь, і нема иншого; нема Бога крім мене; я підперезав тебе, хоч ти мене ще й не знаєш,

 6. Щоб дознались од восходу аж дозаходу сонця, що нема понад мене, що я — Господь і нема иншого.

 7. Я роблю й сьвітло й темряву, по♦ Ідода. * Додай: ще нїм ти на сьвіт народишся.