Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/659

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

647

Книга пророка Ісаїї 54. 55. 56.


КНИГА ПРОРОКА ІСАЇЇ 54. 55. 56.

мого не схитнеться, говорить милосердний до тебе Господь.

 11. О, ти, злиденна, метана бурею,<5ез'одрадна! Я укріплю тебе на каменї-рубинї, вроблю підвалини твої з сапФирів;

 12. І вроблю вікна в тебе в рубинів,а двері жемчужні, а всю ограду твою — з дорогого каміння.

 13. Дїти твої навчати ме сам Господь, і великий мир і гаразд буде проміж синами твоїми.

 14. Справедливість твоя скріпитьтебе, далека будеш від гнету, нїщо тобі його боятись, страх не наближить ся до тебе.

 15. Будуть уставати на тебе, — тасе не від мене, — і хто б нї увброїв<ЗЯ проти тебе — погибне.

 16. Я сотворив коваля, він ровдуваєугля в огнї, і виковує, що йому треба до діла; — так і я сотворюю губителя до витрачення.

 17. Нїякий внаряд, вроблений протитебе, не буде придатний; та й всякий язик, що буде правуватись в тобою на суді, — ти обвинуватиш. Се є доля слуг Господніх, се оправданнє їх від мене, — говорить Господь.

Голова 55.

Хто хоче пити, йдіть усї до вод, у . кого нема срібла, йдіть, купуйте й споживайте; йдіте, купуйте без срібла, й без плати вино й молоко.

 2. Чого вам одважувати срібло зате, що не хлїб, і працю вашу за те, що не васичує? послухайте вважно мене, й їжте добро, а душа ваша нехай роскошуе в наїдках масних.

 3. Прихилїте ухо ваше й прийдітьдо мене; слухайте, а жити ме душа ваша; — і дам вам віковічний вавіт незмінної милості, яку я обіцяв Давидові.

 4. Се я дав його сьвідком народам,проводирем і наставником народів.

 5. Се — призовеш ти люд, тобі чужий, і народи, що тебе не знали, посьпішать до тебе задля Господа, Бога твого, й задля Сьвятого Ізрайлевого, бо він тебе прославив.

 6. Шукайте Господа, докіль можназнайти його, кличте до його, коли до вас близько.

 7. Нехай безбожник путь свою покине, а безваконник помисли свої, та нехай обернеться до Господа, а він помилує його, й до Бога нашого, бо він на ласку пребагатий.

 8. Мої мислї — се не ваші мислї, тай ваші дороги — не мої дороги, говорить Господь.

 9. Нї, як небо висше землї, так дороги мої висше доріг ваших, і задуми мої висше задумів ваших.

 10. Як дощ і снїг із неба сходить, ітуди не вертається, але наповає землю, щоб вона родила й ростила; щоб вертала насінне тому, хто її обсіває, і хлїб тому, хто їсть, —

 11. Так і слово моє, що виходить ізуст у мене, — до мене не вертається впорожнї, але чинить те, що менї вгодно, й довершує те, чого я послав його.

 12. Тим же то вийдете ви в радощах, і спокій буде вас супровожати; гори й узгірря сьпівати муть навперід вас піснї, і всї дерева в полі — плескати муть вам у долонї.

 13. Замість тернини рости ме кипарис; замість кропиви родити ме мирт; се буде на славу Господню, на памятник вічний, що не покрутиться.

Голова 56.

Так говорить Господь: Допильновуйте суду й чиніть справедливість; спасенне бо моє недалеко, й незабаром одкрита буде справедливість.

 2. Щастен чоловік, що се чинитьобачно, й син чоловічий, що твердо в законі держиться, той, що береже суботу від опоганення, а руку свою від усякого зла впиняє.

 3. Нехай не говорить чужениця, щопристав до Господа: Господь зовсім вилучив мене зміж свого люду, та й скопець нехай не каже: Дерево сухе я.

 4. Бо так Господь говорить про скопців: хто шанує мої суботи, й виберав те, що менї до вподоби, та вірно держиться завіту мого, —

 5. Такому дам я в дому мойму й міжмурами моїми ще красше місце й лучше імя, ніж самим синам і дочкам; дам імя їм вічне, що не загине.

 6. Та й синів ізміж чужоплемінник