Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/663

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

651

Книга пророка Ісаїї 60. 61.


КНИГА ПРОРОКА ІСАЇЇ 60. 61.


 9. Се мене дожидають острови, анавперед них несуться кораблі Тарсийські, щоб перевезти синів твоїх з далнього далеку, а з ними срібло їх і золото їх імені Господа, Бога твого й Сьвятого Ізрайлевого, бо він прославив тебе.

 10. І сини чужоземців будуть муритвої будувати, і царі їх в послузі', перед тобою стояти; бо я в гніву мойму побивав тебе, та в ласкавості моїй буду милосердним на тебе.

 11. 1 будуть у тебе брами все отвором стояти; нї в день нї в ночі не будуть зачинятись, щоб достатки народів до тебе прибували й царі їх приходили.

 12. Ті бо царства й народи, що тобіне схочуть служити, погибнуть, і такі народи до нащаду вигублені будуть.

 13. Краса Ливанова прийде до тебе,кипарис і кедри та сосна украсять місце сьвятостї моєї, і прославлю я підніжок ніг моїх.

 14. І прийдуть до тебе в покорі сини тих, що тебе пригнітали, й припадати муть до стіп у ніг твоїх всі, що колись тобою гордували, та й назвуть тебе городом Господнім, Сионом Сьвятого Ізрайлевого.

 15. Ти був покинутий і зненавиджений, так що тебе всі обминали; за те ж я вчиню тебе славою віків, радістю родів за родами.

 16. Наче молоко ссати, будеш насичуватись добром народів, поживати скарби царські, ніби груди ссати, а тоді зрозумієш, що я, Господь, — твій спас, визволитель твій, потужний Яковів.

 17. Замість міді буду волото тобі вистачати, а замість заліза — срібло, замість дерева — мідь, замість каменя — залізо; і настановлю мир — володарем у тебе, а справедливість — наглядником твоїм.

 18. Не чути буде вже про насилування в землї в тебе, про спустошення та розбої — в займищах твоїх; і звати меш мури твої спасенною безпекою, а ворота твої — славою.

 19. Вже не сонце буде тобі сьвітломщоденним, не місяць — яснотою; а сам Господь буде вічним сьвітлом тобі, і Бог твій — славою твоєю.

 20. І не зайде вже сонце твоє й місяць твій не згасне, бо Господь буде тобі вічним сьвітлом, і скінчаться днї смутку твого.

 21. І нарід твій, всякий праведнийнавіки унаслїдує землю, — яко пагонець насаду мого, як рук моїх діло, на прославу мою.

 22. Від малого намножиться тисяча,від найслабшого — великий нарід. Я, Господь, покваплю довершити се свого часу.

Голова 61.

Дух Господа Бога (спочив) на менї, бо Господь помазав мене на те, щоб принести благу вість убогим; післав мене сцїляти сокрушених серцем; вістити невольникам визвол на волю, а увязненим — відчиненнє темниці;

 2. Проповідувати рік примиренняГосподнього й день пімсти Бога нашого, потішити всіх засумованих;

 3. Сповістити сумним у Сионї, щоданий їм буде вінець замість попелу, замість плачу — єлей радощів; замість сумовитого серця — одежа слави; й назвуть їх сильними в справедливості, насадом Господнім на його прославу.

 4. І забудують вони вікові пустинівідбудують давні розвалища і поновлять міста попустошені, що з давнезних давен були запустіли.

 5. І поприходять чужинці й пастимуть вашу отару, й сини чужениць будуть у вас хліборобами та виноградарями вашими.

 6. А ви будете зватись сьвященниками Господніми, величати муть вас слугами Бога нашого; будете користуватись достатками народів і славитись їх славою.

 7. За ваш сором оддано буде вамудвоє; ва стид будуть вони радуватись своєю долею, бо в країні своїй удвоє стільки посядуть; веселощі вічні будуть у них.

 8. Я бо, Господь, люблю правосуддюненавиджу здирство 8 насилуваннєм, і віддам їм ваплату по правді й зроблю з ними вмову-завіт віковічний;

 9. І насінне їх знати муть народи,а потомність їх голосна буде між пле