Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/666

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

654

Книга пророка Ісаїї 65. 66.


КНИГА ПРОРОКА ІСАЇЇ 65. 66.


 5. Що говорить: Стій здалека, ненаближуйся до мене, бо я сьвятий проти тебе! Вони — дим їдкий для мого носа, — огонь, що по всяк день горить.

 6. От, що написано-призначено передо мною: Не буду мовчати, а відплачу, віддам ім у лоно.

 7. Ваші переступи, говорить Господь,а заразом і беззаконня отцїв ваших, що кадили на горах і по горбшцах зневажали мене, й одміряю в лоня їх все, що здавна коіли.

 8. Так говорить Господь: Коли в виноградньому гронї повно соку, кажуть: Гляди, щоб ти його не вшкодив, бо в ньому благодать; те ж учиню я й задля слуг моїх, щоб не всїх погубити:

 9. Я виведу 8 Якова потомство і відЮди наслїдника гір моїх, а внаслїдують те вибрані мої і слуги мої будуть там жити.

 10. І буде Сарон пасовищем овець,а долина Ахор — місцем спочивку для волів народу мого, що до мене горнувся.

 11. Вас же, що покинули Господа,забули про сьвяту гору мою, закладаєте столи Гадові, та ладите повну чашу для Мени*,

 12. Вас я обрікаю- віддаю на меч, івсї попадавте позаколювані, за те, що я кликав, а ви не озивались; говорив, а ви не слухали, і творили зло в очах моїх, та виберали те, що мені не до вподоби.

 13. Тим то й говорить Господь Бог:Слуги мої їсти муть, ви ж будете голодувати, слуги мої будуть пити, а вас буде мучити спрага. Раби мої будуть веселі, а вас побивати ме сором;

 14. Слуги мої будуть сьпівати в радощах серця, ви ж голосити мете задля сердечного смутку й ридати від сокрушеного духа.

 15. І полишите імя ваше у присягувибраним моїм; і вбє-вигубить тебе Господь Бог, а вірних слуг своїх на8ВЄ инпшм іменем.

 16. І хто буде назвою тою себе благословити, того благословляти ме Бог справдешний; а хто покленеться нею * Так звалися божища соиця і місяця. навемлі, той покленеться Богом правди, — ДаВНІ бо 8ЛИДНЇ пійдуть в непамять і будуть закриті перед очима в мене.

 17. Ось бо я творю нове небо й нову8емлю, а попередущі пійдуть в непамять, і не приходити муть на думку.

 18. Ви ж будете веселитись і радуватись ізза того, що я творю, по віки; я бо обертаю Єрусалим у веселощі, а нарід його в радощі.

 19. Та й я буду веселитись Єрусалимом і втішатися людом моїм; і не почується вже там плачу, нї голосіння.

 20. Там не буде немовлятка нї старця, щоб не дожив повного віку свого; бо й столїток емірати ме молодиком ; хиба грішник, хоч би й столїток, вмірати ме в проклонї.

 21. 1 будуть будувати доми 8 у нихжити, й насаджувати виногради і поживати їх плоди.

 22. Не будуть будувати, щоб инппгатам жив, та й садити не будуть, щоб хто инший споживав; дні бо в людей моїх будуть довгі, як днї дерева, й вибрані мої будуть довго користуватись працею рук своїх.

 23. Марно трудитись не будуть, нїдїти роджати на горе; будуть бо родом благословенним од Господа, а з ними й їх потомки.

 24. І буде так, що перш, ніж вонидо мене покликнуть, я озвуся; вони ще промовляти муть, а я вже вислухаю.

 25. Вовк і ягня будуть пастись укупі, лев буде 8 волом їсти солому, а вмій — землею харчитись: вони не будуть на всій сьвятій горі моїй нічого 8Л0Г0 нї шкоди чинити, — говорить Господь.

Голова 66.

Так говорить Господь: небо — престол мій а земля — підніжок ногам моїм; де ж ви збудуєте дом мені, і де місце спочинку мого?

 2. Все ж бо те зробила рука моя, йвсе од мене постало, говорить Господь. А ось, на кого я ласкаво спогляну: на смирного й сокрушеного духом та й на того, що тремтить перед словом моїм.