Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/667

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

655

Книга пророка Ісаїї 66.


КНИГА ПРОРОКА ІСАІЇ 66.


 3. (Беззаконник же) той, що заколюєвола, — він у мене те саме, що той, хто вбивав людину; хто приносить ягня в жертву — те саме, наче б пса задавив; хто приносить жертву хлїбну, — наче б жертвував свинину; хто палить на подяку кадило — наче той, що молиться до ідола; і як вони свою собі путь обрали, та як їх душа в гидотах кохається власних, —

 4. Так само й я обійдусь із їх оманою, й наведу на них страшне їм; ва те, що я кликав, а ніхто не овивався; я говорив, а вони не слухали, та чинили зло в очах моїх, і виберали те, чим я гидував.

 5. Почуйте ж слово Господнє, ви, щодрожите перед словом його: Ваше браттє, що не любить вас, і прогонить вас од себе задля імени мого, говорить: Нехай лиш явить себе в славі Господь, а ми побачимо вас веселих! Але їх окриє сором:

 6. А от: гомін роздавсь ів міста, сеголос Господень, що віддає заплату ворогам своїм.

 7. Ще й не мучилась, а вродила; нїмще прийшли болї, а вже привела сина.

 8. Хто коли чував таке? Хто коливидав таке диво? Чи виринув коли який край в одну днину? Чи народився де нарід від раву, як от Сион, що ледви почав боліти, а вже й породив синів своїх?

 9. Чи то ж я доведу до породу, та йне дам уродити? — говорить Господь. Або даючи силу родити, — чи зачиню утробу? — говорить Бог твій.

 10. Звеселіться ж із Єрусалимом ірадуйтесь івва него всї, що любите його! возрадуйтесь ів ним радісттю, всї, що черев него колись журились,

 11. Щоб вам ссати й насичуватисьпотїхами 8 грудей його, впиватись і роскошувати великим багацтвом слави його.

 12. Так бо говорить Господь: рікою інаправлю до його мир, а заливним потоком — багацтва и славу народів, — а все вам на осолоду, мов би вас на руках ношено, на колінах голублено.

 13. Як кого потішає мати, так я васбуду потїшати; ви знайдете собі потіху в Ерусалимі.

 14. Побачите се, й звеселиться серце ваше, ба й костї ваші процьвітуть, як молода ведень, і розтулиться правиця Господня слугам його; на ворогів же своїх він гнівом запалав.

 15. Ось бо Господь прийде в огнї, аколесницї його — мов той вихор, щоб пролити гнїв свій і досаду й кару свою 8 огнем палаючим.

 16. Господь бо буде огнем та мечемсвоїм всяку плоть судити, й много буде Господом побитих.

 17. Ті, що сьвятять і очищують себепо дубровах, їдять свинину, миши й иншу гидоту, — всї погибнуть, говорить Господь.

 18. Я бо внаю думки їх і дїла їх; тай прийду вібрати всї народи й язики, і прийдуть вони й взрять славу мою.

 19. І положу на них знамено, й пошлю врятованих зміж них* до народів : у Тарсис, у Пулу й Луду, до тих, що лука напинають; у Тубалу, Евану, й по далеких островах, що слави моєї не вбачали, й возвістять вони народам славу мою,

 20. І вберуть вони всїх братів ваших зміж усїх народів на дар Господу на конях і возах, на носилах і на мулах та верблюдах —на сьвяту мою гору в Ерусалимі, говорить Господь, — так само, як Ізраїль приносить дар у дом Господнїй в чистій посудині.

 21. З них я буду брати в сьвященники й левіти, говорить Господь.

 22. Бо як нове небо й земля нова,що я сотворю, все будуть передо мною, говорить Господь, так буде рід ваш і імя ваше.

 23. Тодї місяць ва місяцем, суботаза суботою приходити ме всяка людина перед лице моє, щоб поклін ме[ нї оддавати, говорить Господь.

 24. І будуть виходити й оглядатитрупи людей, що одцурались мене; червяк їх не вмре й огонь їх не погасне ; й будуть вони гидотою всякій тварі. * Апостолів.