Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/688

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

676

Книга пророка Еремії 21. 22.


КНИГА ПРОРОКА ЕРЕМІЇ 21. 22.

щенника Софонїю Маасеєнка, сказа

 2. Поспитай лишень Господа про нас:бо Навуходонозор, царь Вавилонський, воює проти нас: чи не сотворив би Господь чого такого, як усї чудеса його, щоб той од нас одступив?

 3. Еремія ж відказав їм: Ось, що скажіте цареві Седекії:

 4. Так говорить Господь, Бог Ізраїля: Ось, я оберну проти вас самих знаряддє воєнне в ваших руках, яким ви воювте проти царя Вавилонського й Халдеїв, що вас зпоза мурів осадили, і зберу їх до купи серед сього міста; б. І сам воювати му вас рукою простягнутою і раменем кріпким у гніві й у досадї і в ярості та в великому невдоволенню,

 6. І повбиваю осадників сього міста— людей і скотину; від великої пошесті погинуть вони.

 7. А потім, говорить Господь, віддамСедекію, царя Юдейського, з його слугами й людьми, і з тими, що зостануться в сьому городі од морової язви, від меча й голоднечі, — в руки Навуходонозорові, цареві Вавилонському, й на поталу ворогам їх і в руки настаючих на життє їх, і повбивають їх вістрем меча <5ез спожалїння, без пощади й без милосердя.

 8. А до народу сього промов так:Ось як говорить Господь: Се даю вам до вибору дорогу, ведучу до живота, й дорогу до смерті:

 9. Хто зостанеться в городі сьому,поляже од меча, й голоднечі й морової зарази; хто ж вийде геть і віддасться Халдеям, що вас облягають, зостанеться живим і життє його буде йому замість добичі;

 10. Я бо обернув лице моє протисього міста йому на лихо, а не на добро, говорить Господь. На поталу цареві Вавилонському подам його, а він попалить його огнем.

 11. Домовникам же царя Юдейського скажи так: Слухайте слова Господнього:

 12. Доме Давидів! ось як говоритьГосподь: 3 раннього поранку розсуджуйте суд і рятуйте притїсненого 8 потали в тїснителя, щоб досада моя не вибухла, як огонь, та не загорілась невгасимо через ледачі ваші вчинки.

 13. Се, я — проти тебе, осаднице долиння, на поділській скелї, говорить Господь, — проти вас, що то мовляєте: Хто б то наступив на нас, і хто б вломився в домівки наші?

 14. Я ж навідаю вас по плодам учинків ваших, говорить Господь, і розложу огонь в гаї вашому, а він пожере все навкруги його.

Голова 22.

Так говорить Господь: Ійди в палату царя Юдейського та й промов там оце слово,

 2. І проречи: Слухай слово Господнє, царю Юдейський, що седиш на пристолї Давидовому, — ти й твої слуги й народ твій, всї, що ввіходите через цї двері!

 3. Так говорить Господь: Чиніте суді справедливість, і рятуйте притїснених із потали в тїснителїв; не чиніте кривди чужинцеві, безбатченкові й удовиці, та не проливайте безвинньої крові на сьому займищі.

 4. Бо тілько тодї, як певнити метесе слово, будуть ввіходити дверьми в сї палати царі, що на місцї Давидовому седять на його престолі, та їздять на колесницях і конях — самі й слуги їх і люд їх.

 5. Коли ж не слухати мете словасього, так я кленуся вам самим собою, говорить Господь, що ся палата зробиться пусткою.

 6. Так бо говорить Господь до домуцаря Юдейського: Ти в мене Галаад, голова Ливану; та я зроблю з тебе пустиню, так, як міста безлюдні,

 7. І нашлю на тебе опустошників,— кожного 8 його зброєю, — і повирубують найпоказнїйпгі кедри твої та й повкидають ув огонь.

 8. І многі народи проходити мутьчерев се місто й говорити один до од* ного: Чом то Господь вчинив таке з сим великим містом?

 9. І будуть їм відказувати: Бо вонипокинули 8авіт Господа, Бога свого, й покланялись иншим богам і служили їм.