Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/693

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

681

Книга пророка Еремії 25. 26.


КНИГА ПРОРОКА ЕРЕМІЇ 25. 26. 681

й з пробутку сьвятостї своєї дасть голос свій почути; страшно загремить він на оселю свою; наче ті, що в тискарнї грона топчуть, закричить він на всіх живущих на вемлї.

 31. Гук воєнний понесеться до кінців землі, бо Господь буде розправлятись із народами, буде судитись із усяким тілом, і подасть безбожних під меча, говорить Господь.

 32. Так бо говорить Господь Саваот: Злидні пійдуть від народу до народу, й велика буря здійметься з найдальших окраїн землї.

 33. І будуть того часу побиті Господом від краю до краю землї; не будуть по них плакати, не будуть їх збірати анї ховати, — гноєм лежати муть верх вемлї.

 34. Ридайте, пастирі, голосіте й посипайте голови порохом, ви значнїйпгі в отарі; прийшла бо ваша година, щоб вас поколено й порозпуджувано, й попадаєте, як дорога посудина.

 35. І не буде втечища пастирям анїпритулку передним ув отарі.

 36. Ось-ось почується жалібний кликпастирів і плач між передовими в отарі, спустошить бо Господь їх пасовище,

 37. 1 спустошить палкий гнїв Господень затишні оселї в них.

 38. Він, мов той лев, покинув свійпробуток, і земля їх обернулась у безлюдде від лютості пустошника й від палкого гнїву його.

Голова 26.

Д7 початку царювання Йоакимового «У Йосіенка, царя Юдейського, надійшло таке слово від Господа:

 2. Так говорить Господь: Стань наподвіррі в дому Господньому та промов до всїх горожан, що приходять на прощу з усїх мість Юдиних до Господнього дому, всі словеса, що заповім тобі казати їм; нї слова не уйми.

 3. Може послухають, і вверне коженз ледачої стежки своєї, а тоді я відміню те лихо, що задумав був послати на їх за їх ледачі вчинки.

 4. 1 говори до них ось як: Так кажеГосподь: Коли не послухаєте мене, щоб ходити в мойму законі, що я дав вам,

 5. Щоб слухати слів рабів моїх, пророків, що невгавно до вас посилаю та й посилаю, дарма що ви не слухаєте їх,

 6. То я з сим домом зроблю те, щоз Силомом, а місто се подам на прокляттє всім народам на землі.

 7. Сьвященники й пророки й ввесьлюд чули, як Еремія говорив сї слова в Господньому домі.

 8. І скоро скінчив Еремія говоритивсе те, що Господь заповідав йому говорити всім людям, — ухопили його сьвященники й пророки й ввесь ЛЮД кричучи: Смерть йому, смерть!

 9. На що ти пророкуєш в імя Господнє й говориш: Станеться 8 сим домом те, що з Силомом, а город сей спустіє, збезлюдіє? І встав увесь люд у домі Господньому на Еремію.

 10. Дочувшися ж про се КНЯЗІ ГОДИНІ, поприходили з царської палати до дому Господнього та й посідали коло ввіходу в нові ворота дому Господнього.

 11. Тодї сьвященники й пророкипромовили так до князїв і до всього люду: Чоловікові сьому належиться присуд на смерть, бо він пророкує проти сього міста, — як се ви самі чули своїми ушима!

 12. Еремія ж сказав до всіх князїві до всього народу так: Мене Господь послав пророкувати проти сього дому й проти сього міста ті слова, що ви чули;

 13. Тим же то навправте ви вашіпуті й вчинки ваші, й послухайте голосу Господнього, Бога вашого, а Господь відмінить те лихо, що виповів на вас.

 14. Що ж до мене, так се — яв руках у вас; чинїть ізо мною, що в очах ваших добре й справедливе;

 15. Тілько затямте собі добре, що якмене вбєте, так безвинню кров наведете на себе й на сей город і на осадників його; бо Господь послав мене справді сказати усї цї слова в уші ваші.

 16. Тодї сказали князі й ввесь люддо сьвященників і пророків: Чоловіка сього нїяк засуджувати на смерть, бо промовляв до нас в імя Господа, Бога нашого.