Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/695

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

683

Книга пророка Еремії 27. 28.


КНИГА ПРОРОКА ЕРЕМІЇ 27. 28. 683

та щоб ви попропадали, — ви 8 вашими пророками, що вам пророкували.

 16. Та й до сьвященників і до всього люду сього промовляв я: Так говорить Господь: Не слухайте слів ваших пророків, що пророкують вам і говорять: Ось незабаром верне посуд дому Господнього з Вавилону! бо неправду вони пророкують вам.

 17. Не слухайте їх, служіть царевіВавилонському, то й живими зостанетесь; про що доводити се місто до спустошення?

 18. Коли ж вони пророки, й коли вїх в слово Господнє, так нехай би вони благали Господа Саваота, щоб той посуд, що зостається ще в дому Господньому й у палатах у царя Юдейського і в Ерусалимі, не перевезено в Вавилон.

 19. Так бо говорить Господь сил небесних про стовпи й про мідяне море й про підніжки та про останок посуду, що лишився ще в сьому городі,

 20. Що не повабірав Навуходонозор,парь Вавилонський, як одвів Ехонїю Йоакименка, царя Юдейського, з Ерусалиму в Вавилон 8 усіма вначніми в Юдеї і в Ерусалимі.

 21. Так говорить Господь Саваот,Бог Ізраїля, про посуд, осталий в дому Господньому й у палаті царя Юдейського й в Ерусалимі:

 22. У Вавилон вивезуть його, й будевін там до того часу, коли я ввідаюсь до них, говорить Господь і виведу їх, та й 8нов приведу на се місце.

Голова 28.

Утому ж році, — на початку, царювання Седекіїного, царя Юдейського, — у четвертому році, в пятому місяці, промовив до мене пророк Ананїя Азуренко в Габану, в дому Господньому при сьвященниках й при всіх людях:

 2. Так говорить Господь воінстванебесного, Бог Ізраїля: Ровірву ярмо царя Вавилонського;

 3. Через два роки верну в се місцеввесь посуд дому Господнього, що позабірав Навуходонозор, царь Вавилонський із сього місця і перенїс у Вавилон.

 4. Та й Ехонїю Йоакименка, царяЮдейського, й усїх полонян Юдеїв, що позаймано в Вавилон, заверну в се місце, говорить Господь; бо розірву ярмо царя Вавилонського.

 5. 1 промовив пророк Еремія до пророка Ананїї при сьвященниках і при всіх людях, що стояли в храму Господньому, —

 6. І сказав пророк Еремія: Нехайтак станеться, нехай так учинить Господь і справдить слова твої, що прорек єси, й верне в се місце посуд дому Господнього й усїх полонян 8 Вавилону!

 7. Однакже вислухай іще се слово,що я виречу при тобі й при всїх людях:

 8. Ті пророки, що виступали першемене й перше тебе 8 давніх давен, пророкували многим землям і великим царствам війну, нещасте і пошесть.

 9. Однако ж признавано тілько такого 8а пророка, посланого справді від Бога, коли слово того пророка справджувалось.

 10. Тодї зняв пророк Ананїя деревяне ярмо з Ереміїної шиї та й поломив його;

 11. 1 промовив Ананїя при всїх людях сї слова: Так говорить Господь: От як розірву за два роки ярмо Навуходоно8орове, царя Вавилонського на шиях у всїх народів! І пійшов Еремія своєю дорогою.

 12. Та надійшло слово Господнє доЕремії послї того, як пророк Ананїя поломив деревяне ярмо 8 шиї в Еремії, таке:

 13. Ійди й скажи Ананїї: Так говорить Господь: Ти поломав ярмо деревяне, а замість його вробиш (наведеш) ярмо 8алЇ8не.

 14. Так бо говорить Господь сил небесних, Бог Ізраїля: Я наложу залїзне ярмо на шиї всім сим народам, щоб служили Навуходоноворові, цареві Вавилонському, та й служити муть йому, я бо й вьвіррє польове передав йому.

 15. 1 промовив пророк Еремія до пророка Ананїї*: Слухай лишень, Ананїє: Господь не послав тебе, й ти приводиш сей нарід до віри в неправду.