Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/701

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

689

Книга пророка Еремії 32. 33.


КНИГА ПРОРОКА ЕРЕМП 32. 33.

вже змолоду тілько зло чинили перед очима в мене; сини Ізраїля хиба тілько що гнівили мене виробами рук своїх, говорить Господь.

 31. Хиба тілько на гнїв менї та надосаду мою стояло се місто з того часу, як його збудовано, та й по сей день, щоб я відкинув його од лиця мого

 32. За все ледарство синів Ізрайлевих і синів Юдиних, що вони в гнїв менї коіли, — вони, царі їх, князї їх, сьвященники їх і пророки їх, і громадські мужі Ізраїлські й осадники Єрусалимські.

 33. Обернулись вони плечима до мене, а не лицем, та хоч я учив їх, учив від досьвітків, то вони не хотіли науки приймати.

 34. Ба й у храму, що його названомоїм імям, поставили вони гидоти свої і споганили його.

 35. Вони позаводили висоти Бааловів долині синів Енномових, щоб переводити черев огонь сини свої й дочки свої в честь Молохові, чого я не приказував їм, та що менї й на думку не приходило, щоб вони коіли таку гидоту та Юду до гріха приводили.

 36. А все ж таки нинї, так говоритьГосподь, Бог Івраїля, про се місто, що ви про його провадите: Мечем і голоднечею й моровою пошестю оддається се місто на поталу цареві Вавилонському, —

 37. Ось, я позбіраю їх внов ів усїхвемель, куди їх повиганяв у мойму гнїву й палкій ярості моїй і великій досадї та й верну на се місце, і дам їм жити в безпецї.

 38. Тоді будуть вони моїм народом,я ж буду їх Богом.

 39. 1 дам їм одно серце й одну путь,щоб вони по всяк час боялись мене на добро їм самим і на добро їх дітям по них.

 40. 1 вчиню в ними вічний вавіт, щоне одвернусь од них їв моїми добродїйствами, й дам їм у серце страх передо мною, щоб не відвертались від мене.

 41. 1 буду втішатись ними, даючи їмдобродійства, й насаджу їх у сій вемлї щиро, від усього серця й від усієї душі моєї.

 42. Так бо говорить Господь: Як послав я на сей нарід усе те тяжке лихолїттє, так посилати му їм усї блага, що їм обітував.

 43. 1 куповати муть івнов поле в сійземлі, що про неї кажете: Се пустиня бев людей і без скота; вона подана Халдеям на поталу;

 44. І куповати муть поля 8а гроші,й ваписувати їх у книги, й печатати й приберати сьвідків — у вемлї Беняминовій і в околицях Ерусалимських, і по містах Юдиних, і по містах нагірніх і по містах поділських і по городах полуденних; бо я заверну їх навад ів полону, говорить Господь.

Голова 33.

І надійшло внов слово Господнє до Еремії, як іще його держано в сторожовому дворі:

 2. Так говорить Господь, — той, щосотворив землю, — Господь, що впорядив і утвердив її, — Господь імя йому:

 3. Покликни до мене, й я обізвуся,та й обявлю тобі велике й неописане, чого досі не знав єси.

 4. Бо так говорить Господь, Бог Ізрайлїв, про будинки в городї сьому та про палати в царів Юдейських, що їх ровбурюють собі на вали до бою.

 5. Ті, що поприходили воювати вХалдеями, — хиба на те, щоб наповнити доми трупами тих, що я їх повбиваю в гнїву мойму та в досадї моїй, і 8а все їх ледарство закрив лице моє від города сього,

 6. Ось, я приложу їм плястир та цілющі масті, і повигоюю їх, і дам їм повний мир та й покажу вірність мою,

 7. І верну полонян Юдиних і полонян Ізрайлевих, і владжу їх так, як було давно.

 8. І очищу їх од усієї неправедностїїх, яку вони коіли передо мною, одпавши від мене.

 9. І буде мені Ерусалим імям радості, похвалою й величчю в усїх народів на 8емлї, як почують про всі блага, які я подам йому, та здивуються й затремтять перед усїма тими добро

44