Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/704

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

692

Книга пророка Еремії 35. 36.


КНИГА ПРОРОКА ЕРЕМП 35. 36.


 5. 1 поставив я перед Рехавіївськоюродиною повні чаші вина й збанки, й промовив до них: Пійте вино.

 6. Та вони відказали: Вина ми непємо, бо Йонадав Рехавенко, наш предок, дав нам заповіт, сказавши: Не пийте вина нї ви самі, нї діти ваші по віки.

 7. Та й домів не будуйте й насінняне сійте, й виноградників не насаджуйте, й не майте їх, а жийте в наметах, поки й віку вашого, щоб вам довго прожити на сїй вемлї, де ви лиш — приходні.

 8. 1 ми послухали наказу предка нашого Йонадава Рехавенка в усьому, що він повелїв нам, щоб не пити вина ввесь вік наш, — ми й жінки наші, сини наші й дочки наші, —

 9. Та щоб не будувати хат на пробуток; і нема в нас нї виноградників, нї поля, нї васїву.

 10. 1 живемо ми в наметах, і слухаємо й чинимо все, що повелїв нам предок наш Йонадав.

 11. Як же напав на сю країну Навуходоновор, царь Вавилонський, тодї сказали ми собі: Нумо, схоронімося в Єрусалим перед військом Халдейським і перед військом Сирийським, і так ми тепер живемо в Єрусалимі.

 12. І надійшло слово Господнє доЕремії таке:

 13. Так говорить Господь Саваот,Бог Ізраїля: Ійди та скажи мужам Юдиним і осадникам Єрусалимським: Чи вже ж ви не наберете собі в сього науки, щоб слухати слів моїх? говорить Господь.

 14. Слова Йонадавові Рехавенкові,що наповідав потомків своїх, не пити вина, заховуються; і вони не шоть по сей день, бо слухають заповіту предка свого; а я говорив вам безнастанно, говорив від досьвітку, — та ви не слухали мене.

 15. Надто я раз-по-раз посилав довас усїх моїх рабів, пророків, і говорив: Зверніте бо кожен із ледачої стежки своєї та поправтесь ув учинках ваших, і не ходіте за иншими богами, щоб їм служити, — а жити мете собі на землі, що я наділив вам і отцям вашим. Та ви не нахиляли уха й не слухали мене.

 16. Позаяк потомки Йонадавові, Рехавенки, виповняють заповіт предка свого, що він дав їм, а сей люд мене не слухає,

 17. То Господь, Бог Саваот, Бог Ізраїля, так говорить: Пошлю оце на Юдею й на всіх осадників Єрусалимських усе те лихолїттє, що я вирік на них; за те, що я говорив їм, а вони не слухали, я кликав їх, а вони не озивались.

 18. До родини ж Рехавійської сказав Еремія: Так говорить Господь сил небесних, Бог Іврайлїв: За те, що ви додержували ваповіт Йонадавів, предка вашого, й так усе чините, як вія вам повелївав, —

 19. За те, так говорить Господь силнебесних, оБог Ізраїля, — не переведеться в Йонадава Рехавенка потомок, що стояти ме перед лицем моїм по всяк час.

Голова 36.

У четвертому році Йоакимовому, царя Юдейського, надійшло від Господа слово до Єремії:

 2. Возьми книговий звиток та й посписуй в йому всї слова, що я тобі, говорив про Ізраїля й про Юду й про всі народи в того часу, як я почав говорити тобі, з часів Йосіїних та й по сей день;

 3. Може дом Юдин, почувши провсі нещастя, які я задумав на них наслати, вернеться кожен ів ледачої своєї дороги, — нехай би я простив неправедність їх, і гріхи їх.

 4. 1 прикликав Єремія Варуха Нирієнка, й вписав Варух у книговий 8виток, так як йому Єремія проказував всі слова Господні, які він йому говорив.

 5. 1 наказав Єремія Варухові так:Мене ваперто і не можу пі йти в дом Господень;

 6. Так ійди ти, й прочитай із кннгового звитка написані з уст моїх слова Господні голосно перед народом в день посту; та й перед усїма Юдеями, що поприходять із городів своїх, прочитай їх на голос.

 7. Може вони стануть засилати покірні молитви перед лице Господнє і кожне з них вернеться з ледачої до