Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/707

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

695

Книга пророка Еремії 38.


КНИГА ПРОРОКА ЕРЕМІЇ 38.

буде місто се подане війську царя Вавилонського на поталу, й він опанує його.

 4. Тодї сказали князі цареві: Нехайби вже раз убито сього чоловіка на смерть; він же ж одіймае завзятте в військових людей, що в сьому місті ще зостались, та й ослаблює руку в усього народу, провадючи такі слова; сей бо чоловік бажає не добра народові, а тілько лиха.

 5. І сказав царь Седекія: Ось він ів ваших руках; царь бо не вдїє нічого проти вас.

 6. 1 взяли вони Еремію та й укинули в яму в Малхії Амалехенка, на вартовому дворі, і спустили туди Еремію на поворозках; а в ямі тій не було води, тілько багно, й загряз Еремія в багно.

 7. І довідався Авдемелех Етіопій,один ізміж скопців у царських палатах, що Еремію вкинуто в яму, — а царь седїв тоді у Беняминових воротах, —

 8. І вийшов Авдемелех ів царськогодому та й так промовив до царя:

 9. Мій добродїю й царю! погано вчинили ті люде, заподіявши таке пророкові Еремії, та вкинувши його в яму; та ж він умре там ів голоду, бо вже нема хлїба в місті.

 10. І повелїв царь Етіопієві Авдемелехові: Возьми ввідсї трийцять чоловіка з собою та витягни Еремію з ями, покіль не вмер.

 11. Авдемелех узяв із собою людейі ввійшов у царський дім під коморою, набрав ізвідти старих платків та непотрібних лахів, і спустив їх на поворовах Ереміеві в яму.

 12. 1 кликнув Етіопій Авдемелех доЕремії: Ось, попідкладуй ганчірки з сієї драної та порваної одежі собі по під пахи рук своїх, під мотувве! І зробив так Еремія.

 13. 1 потягли Еремію на поворозахі витягли його 8 ями, й пробував Еремія на вартовому дворі.

 14. Тоді покликав царь Седекія досебе пророка Еремію через третий увіхід в дом Господень та й сказав царь Седекія до Еремії: Поспитаю в тебе про дещо; та не затаюй від мене нічого.

 15. Еремія відкавав цареві: Та чити не вбеш мене, як тобі все скажу ? та хоч і дам тобі раду, то ти не послухаєш мене.

 16. І вабожився царь Седекія передЕремією тайкома: Так певно, як живе Господь, що сотворив нашу душу, не вбю тебе та й не подам у руки тим, що важать на твою душу.

 17. Тоді сказав Еремія цареві Седекії: Так говорить Господь Саваот, Бог Ізрайлїв: Коли вийдеш до князїв царя Вавилонського, то й врятуєш душу свою, й города сього не пустять на пожар, та й зостанетесь ти й дом твій в живих:

 18. Коли ж не віддаси себе князямцаря Вавилонського, город сей буде подан Халдеям на поталу, й вони пустять його 8 огнем, і сам ти не уйдеш рук їх.

 19. І сказав царь Седекія до Еремії:Боюсь тих Юдеїв, що попереходили до Халдеїв, щоб мене не видано в їх руки, та щоб не висьмівали мене.

 20. Еремія ж сказав: Не видадуть;послухай тілько голосу Господнього в тому, що я говорю тобі, а буде тобі добре й зостанешся живий.

 21. Коли ж затнешся віддатись, тоось тобі слово, що явив менї Господь:

 22. Ось, все жіноцтво, що позоставалось у палатах в царя Юдейського, одведуть до князїв царя Вавилонського, й самі вони скажуть: Ошукали тебе дорадники твої та й переважили; твої ноги загрязли в болоті, а вони поодвертались від тебе, —

 23. Усї твої жени й дїти одведутьдо Халдеїв, і сам ти не уйдеш ів рук у них; тебе спіймають та й оддадуть у руки Вавилонському цареві, а город сей пустять пожаром.

 24. 1 сказав тоді Седекія до Еремії:Щоб ніхто не знав про сю розмову; тодї ти не вмреш;

 25. Коли ж би кня8Ї довідались, щоя розмовляв в тобою та прийшли й казали: Скажи лишень, що говорив єси цареві, не закривай перед нами, а ми не віддамо тебе на смерть, — та що говорив тобі царь,

 26. Так скажеш їм: Я благав царя,щоб не завернуто мене в Ионатанів будинок, щоб я там не вмер.