Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/708

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

696

Книга пророка Еремії 38. 39. 40.


КНИГА ПРОРОКА ЕРЕМІЇ 38. 39. 40.


 27. Та й справді прийшли таки всїкнязі до Еремії та й розпитували в його; він же відказав так само, як повелів йому царь, і вони пійшли від його мовчки, бо ніхто не взнав, що він сказав цареві.

 28. І седїв Еремія у вартовому дворіаж до того дня, як опановано Ерусалим. І звойовано Ерусалим.

Голова 39.

Удевятому році Седекіїному, царя Юдейського, в десятому місяці, прибув Навуходонозор, царь Вавилонський, з усією військовою силою своєю під Ерусалим, та й обляг його.

 2. А в одинайцятому році Седекіїному, четвертого місяця, девятого дня було місто взяте.

 3. І ввійшли в його князї царя Вавилонського та й розложились коло середніх воріт: Нергал-Шаре8ер, Самгар-Нево, Сарсехим, старшин між скопцями, Ребмаг, старший над магами, з ус ма иншими князями царя Вавилонського.

 4. Як же їх побачили Седекія, царьЮдейський, й усї військові люде — то й повтікали, й вийшли в ночі з міста через царський сад воротами між двома мурами та й подались на дорогу в степ.

 5. Та військо Халдейське погналоза ними й догнало Седекію на степах Ерихонських; і взяли його та й повели до Навуходонозора, царя Вавилонського, в Ривлу, в землю Емат, і вирік той засуд над ним:

 6. І повелів царь Вавилонський уРивлі позаколювати всї сини Седекіїні перед очима в його, та й усїх вельмож Юдейських велів позаколювати царь Вавилонський;

 7. Седекію ж ввелів осліпити й закувати в кайдани, щоб відвести його в Вавилон.

 8. Палату ж царську й будинки люду попалили Халдеї огнем, а мури Ерусалимські порозвалювали.

 9. Останок же люду, що ще находився в містї, й тих, що поперебігали до його, і всіх прочих перевів начальник прибічників Навузардан у Вавилон.

 10. Убогих же людей, що нічого немали, полишив Навувардан, начальник прибічників, у землі Юдейській та й понаділяв їм виноградники й поля.

 11. |А про Еремію видав Навуходоно8ор, царь Вавилонський, такий приказ Навузарданові, начальникові прибічників :

 12. Возьми його, опікуйся ним і нечини йому нічого лихого, а обходися з ним по його бажанню, яке він тобі виявить.

 13. І послав Навувардан, старшийнад прибічниками, та Навузазван, старший над скопцями, й Нергалшарезер, старшина над магами, й усї князі царя Вавилонського,

 14. І взяли Еремію з вартового двору та й передали його Годолїї Ахикаменкові СаФаненкові, щоб пустили його домів. І зостався він і жив серед люду.

 15. До Еремії ж надійшло, як вініще пробував у темничньому дворі, таке слово Господнє:

 16. Ійди й скажи Авдемелові Етіопієві: Так говорить Господь сил небесних, Бог І8райлїв: Оце я спевню слова мої про се місто, — йому на лихо, а не на добро, й спевняться вони свого дня перед очима в тебе.

 17. Тебе ж я того дня врятую, говорить Господь, і не подам тебе на поталу тим людям, що ти їх боішся.

 18. Нї, дам тобі втекти, й не поляжеш од меча, й буде тобі душа твоя намість здобичі, за те, що ти вповав на мене, сказав Господь.

Голова 40.

Слово, що надійшло від Господа до Еремії, як звелів його Навузардан, старший над прибічниками, відпустити 8 Рами, куди в8яв був його, закованого в кайдани разом із другими полонянами з Ерусалиму й Юдеї, що їх переводжено в Вавилон.

 2. Старший над прибічниками взявЕремію та й сказав йому: Господь, Бог твій, вирік се лихо на се місце.

 3. І послав його й учинив так, яксказав; бо ви провинили Господеві 8 не слухали голосу його, та ва те й сталось вам воно.

 4. Оце ж визволяю тепер тебе з лан