Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/709

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

697

Книга пророка Еремії 40. 41.


КНИГА ПРОРОКА ЕРЕМІЇ 40. 41. 697

цюгів, що на руках у тебе; коли хочеш ійти 80 мною у Вавилон, — і йди, а я дбати му про тебе. Коли ж тобі не до вподоби йти 80 мною в Вавилон, — лишайся. Дивись, уся вемля перед тобою: куди вподобаєш ійти, туди й і йди.

 5. Та нїм відійшов, добавив Навуаардан: Ійди до Годолїї Ахикаменка СаФаненка, що його царь Вавилонський поставив намісником над містами Юдейськими, та й пробувай 8 ним серед люду, або йди, куди тобі любо. І дав йому старший над прибічниками «страви й гостинця та й відпустив його.

 6. І прийшов Еремія до Годолїї Ахикаменка в МассиФу, й пробував І8 ним серед люду, що позостався в країні.

 7. Як уся військова старшина, щобула в полі, й їх товариші довідались, що царь Вавилонський поставив намісником у краю Годолїю Ахикаменка й передав йому чоловіків і жіноцтво й дїтвору, та й тих убогих, що не переведено в Вавилон, —

 8. Прийшли вони до Годолїї в МассиФу, — а то: Ісмаїл Натанїенко, та Йоанан і Йонатан Каревнки, та Сераїя Танасметенко, та сини Офині з НетоФати, та Езонїя Махатенко, — вони й їх люде.

 9. І поклявся їм Годолїя Ахикаменко СаФаненко, — їм і їх людям, говорючи: Не страхайтесь служити Халдеям; пробувайте в краю й служіть цареві Вавилонському, то й буде вам добре;

 10. А я жити му в МассиФІ, щоб заступатись 8а вас перед Халдеями, що приходити муть до нас; ви ж тим часом збірайте виноград, овощ, оливки та прячте в сховища ваші, та й живіте собі в городах ваших, що їх посіли.

 11. Та й прочі Юдеї, що находилисьу Моабі та проміж Аммонїями та в Едомі й по всїх ннших країнах, перечувши, що царь Вавилонський полишив останок Юдеїв і поставив над ними Годолїю Ахикаменка СаФаненка, —

 12. Повертались усі отті Юдеї з усіх8аймищ, куди були порозбігались, і прийшли в землю Юдейську до Годолїї в МассиФу, та й зібрали винограду й овощу дуже багато.

 13. Иоанан же Кареєнко й уся військова старшина, що пробували в полі, поприходили до Годолїї в МассиФу

 14. 1 скавали йому: Чи знаєш, щоВаалис, царь Аммонїйський, послав Ісмаїла Натанїенка, вбити тебе? Годолїя ж Ахикаменко не йняв їм віри.

 15. Тоді сказав Йоанан КареєнкоГодолїї в МассиФІ: Дозволь менї, я пійду й вбю Ісмаїла Натанїенка, так що ніхто сього не внати ме. Чого допускати, щоб він убив тебе, та щоб усї Юдеї, що позбірались до тебе, внов порозбігались та погинув увесь останок Юдин? „16. Годолїя ж Ахикаменко відказав Йоананові: Не чини сього, бо ти говориш неправду на Ісмаїла.

Голова 41.

У сьомому місяці прибув Ісмаїл Натанїенко Елисаменко, що був царського роду, а з ним вельможі царя*, та ще десять чоловіка, до Годолїї Ахикаменка в МассиФу й трапезували вони 8 ним укупі в МассиФІ.

 2. І встав Ісмаїл Натанїенко й десять чоловіка, що з ним були, та й убили Годолїю Ахикаменка СаФаненка мечем, — заподіяли смерть тому, що його царь Вавилонський намісником у країні поставив.

 3. Побив Ісмаїл так само й усїх Юдеїв, що були в МассиФІ при йому, при Годолїї, і Халдеїв, що там знаходились, — людей військових.

 4. На другий день по вбийстві Годолїї, як ще ніхто про те не довідавсь, б. Прибули 8 Сихему, Силому й Самариї, вісїмдесять чоловіка, з обголеними бородами й роздертою одіжжю, і поранені, 8 приносами й кадилом у руках, щоб їх принести в жертву на Господньому місці.

 6. Зустріч їм вийшов Ісмаїл Натанїенко 8 МассиФП, плачучи, а, зустрівши їх, сказав: Ійдїте до Годолїї Ахикаменка.

 7. Скоро ж вони ввійшли в город,повбивав їх Ісмаїл Натанїенко та й * Аммонїйського.