Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/711

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

699

Книга пророка Еремії 42. 43. 44.


КНИГА ПРОРОКА ЕРЕМЙ 42. 43. 44.


 14. Нї, пійдемо таки в землю Египецьку, там не будемо бачити війни й не чути гуку трубнього та й не будемо голодувати, й там ми хочемо жити, —

 15. Так чуйте слово Господнє, ви,останок Юди: Так говорить Господь Саваот, Бог Ізраїля: Коли ви справді обернете лиця ваші, щоб ійти в Египет та й пійдете туди, щоб там пробувати,

 16. То меч, що ви його лякаєтесь,наздогонить вас там у землі Египецькій, і голоднеча, що її лякавтесь, пійде слідом за вами в Египет, і там ви погинете.

 17. Та й усї, що наважились ійти вЕгипет, щоб там жити, поляжуть од меча, голоднечі й морової пошесті, і ніхто 8 них не зостанеться й не втече від того лиха, що пошлю на них.

 18. Так бо говорить Господь сил небесних, Бог Ізрайлїв: Так само, як вилився мій гнїв палкий на осадників Ерусалимських, так пролиеться досада моя на вас, коли пійдете в Египет ; і зробитесь ви прокляттєм і острахом, наругою й сьміховищем, і не бачити вам уже землі сієї.

 19. Так, — Господь заповів вам, ти,останку Юдин: Не ійдїть у Египет; затямте ж собі добре, що й я вас остерігав нинї;

 20. Ви бо прогрішились проти себесамих; ви посилали мене до Господа, Бога вашого, мовляючи: Помолися ва нас Господеві, Богу нашому, й вияви нам усе, що скаже Господь, Бог наш, а ми те вчинимо.

 21. Оце ж я вам виявив нинї, та вине хочете послухати слова Господа, Бога нашого й того всього, з чим він послав мене до вас.

 22. То ж знайте, що поляжете відмеча, голоднечі й морової пошесті в тому місці, куди вахотіли йти, щоб там пробувати.

Голова 43.

Як же переказав Еремія всьому людові слова Господа, Бога їх, — всї ті слова, що з ними послав його Господь, Бог їх, до них,

 2. Тодї сказав Азарія Осаїєнко таЙоанан Кареєнко, та й усї сьміливі мужі сказали Еремії: Неправду ти провадиш; не Господь, Бог наш, послав тебе скавати нам: не йдіте в Егилет, щоб там пробувати,

 3. Се Варух Нирієнко підтровлюєтебе на нас, щоб подати нас Халдеям на поталу, аби нас повбивали або полонянами в Вавилон поодводили.

 4. І не послухав Йоанан Кареєнкой уся старшина військова з усїм людом, голосу Господнього, щоб зоставатись їм у землі Юдейській.

 5. Нї, Йоанан Кареєнко й уся старшина військова зібрали ввесь останок Юдеїв, що повертались були від усїх народів, куди були порозбігались, а хотіли жити в 8емлї Юдейській. —

 6. Чоловіків, жінок і дітвору, царівен і всіх тих, що їх Навувардан, старший на прибічниками, передав був Годолїї Ахикаменкові, (взяв) і пророка Еремію та Варуха Нирієнка,

 7. Та й вирушили в вемлю Египецьку, не послухали бо голосу Господнього, й так дойшли до ТаФнису.

 8. 1 надійшло слово Господнє до Еремії в ТаФНисї таке:

 9. Набери в руки великого каміннята й позакопуй у глинї коло ввіходу в палати Фараонові в ТаФНисї при очах у Юдеїв,

 10. Та й промов до них: Так говорить Господь сил небесних, Бог Ізрайлїв: Оце я возьму слугу мого Навуходонозора, царя Вавилонського, та й поставлю престол його на сьому камінні, що закопав його, й він розпростре над ним пишне шатро своє.

 11. І прийде він, і звоює землю Египецьку: Кого призначено на смерть, тому смерть; кого на неволю, тому неволя; кого під меч, поляже від меча.

 12. І запалить огонь у зборищах богів Египецьких, і попалить їх і позабірає їх у полонь, і одягнеться в 8ЄМлю Египецьку, як пастух убирає на себе одежу свою, та й вийде звідти в супокою.

 13. І покрутить стовпи (боввани)Бет-Самиські в землі Египецькій, і попалить храми богів Египецьких.

Голова 44.

Слово, що надійшло до Еремії про всіх Юдеїв, що пробували н Егип