Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/719

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

707

Книга пророка Еремії 50.


КНИГА ПРОРОК* ЕРЕМІЇ 50. 707

круг Вавилону; всї, ви лучники, стріляйте, не жалуйте стріл, бо він провинив перед Господом!

 15. Підійміте з усїх боків крик проти його: подав руку свою (піддавсь); упали твердині його, зрушились мури його! Се помста Господня; мстїтесь на йому! Як він чинив, так ви чиніте 8 ним.

 16. Повигублюйте в Вавилонї тих,що сіють, у купі 8 тими, що роблять у жнива серпом! Зі страху перед мечем пагубним подасться кожен до свого люду, кожен у свою землю буде втікати.

 17. Ізраїль — се розпуджена отара;леви розігнали її. Перш об’їдав його царь Ассирийський, а тепер Навуходонозор, царь Вавилонський, і костї його покришив.

 18. Тим же то так говорить Господьсил небесних, Бог Іврайлїв: Се я навідаю карою царя Вавилонського, й його вемлю, як скарав царя Ассирийського;

 19. 1 приведу 8нов Ізраїля на йогопасовище, й буде пастися на Кармелї й Базанї, і насититься душа його на Ефраїмових горах і в Галаадї.

 20. У ті дні й у ті часи, говорить Господь, шукати муть неправедностї Ізрайлевої, та не буде її, і гріхів Юдиних, та й не знайдеться їх; я бо прощу тих, що зоставив живими.

 21. Ійди ж проти неї — проти тієївемлї ворохобної, і карай осадників її; пустоши й вигублюй усе позадь них, говорить Господь, і чини все, що я звелїв тобі.

 22. (неначе чую вже) Гук воєннийв тій 8емлї й страшне пустошеннв!

 23. Ой, як же се вломано, як покрушено той молот стільких 8ЄМЄЛь! Як же став Вавилон страховищем проміж народами!

 24. Я розложив сїтї на тебе, й тиспіймався, Вавилоне, й не думавши про те; тебе внайдено й схоплено, за те, що встав вси на Господа.

 25. Господь відчинив зброеву комору свою, і повиносив із неї знаряддя гнїву свого, бо в Господа сил небесних в справа у землі Халдейській.

 26. Рушайте ж проти неї з усїх країв, повідчиняйте сховища її, топчіть її, мов снопи на тоцї, вигубіть її цілковито, нехай не зостанеться з неї й нащаду.

 27. Позаколюйте всї воли її, нехай ійдуть під ніж. Горе їм! настав бо день їх, — час кари їх!

 28. (наче чути) Голос утікаючих іспасаючих себе із землї Вавилонської, щоб сповістити на Сионї про помсту Господа, Бога нашого, про помсту ва храм його.

 29. Поскликайте на Вавилон усїх,хто натягує лука. Обложіть його навкруги, щоб ніхто не врятувавсь І8 його; одплатїть йому по заслузі його. Як він чинив, так само чиніть і йому, він бо встав згорда проти Господа, проти Сьвятого Ізрайлевого.

 30. Тим же то молодики його поляжуть на улицях його, й усе військо його вигине того ж дня, говорить Господь.

 31. Ось я — проти тебе, ти гордий,говорить Господь Саваот; прийшов бо день твій — час навідання твого.

 32. 1 спіткнеться гордовитий і впадета й нїхто не підніме його; і розложу огонь у містах його, й пожере все кругом.

 33. Так говорить Господь сил небесних: Притїснені сини Ізраїля, як і сини Юдині, а всї, що їх позаймали в полонь, держать їх кріпко й затялись не пустити їх на волю.

 34. Та визволитель їх потужен, Господь сил небесних імя його; він розбере їх справу, щоб учинити впокій на 8емлї, а страх навести на осадників Вавилонських.

 35. Меч* на Халдеїв говорить Господь, і на осадників Вавилонських, і на князів його, й на мудрих його;

 36. Меч на ворожбитів, і вони обез'уміють; меч на військо його, і воно сторопів;

 37. Меч на коні його й на колесницїйого, й на всї мішані народи посеред него, а вони збояться, як женщини; меч на скарби його, а їх розхоплять;

 38. Засуха на води його, а вони повисихають; се бо земля бовванів, і вони побез’уміють перед страшною карою, насланою ва їх ідоли. ♦ Меч пошлю.

45*