Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/722

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

710

Книга пророка Еремії 51. 52.


КНИГА ПРОРОКА ЕРЕМП 51. 52.


 45. Виходи впосеред його, мій народе, рятуйте кожне душу свою від палкого гнїву Господнього.

 46. Нехай не млів серце в вас, і нелякайтесь поголоски, що пійде по землі : Пійде чутка в одному році, а потім у другому році та ж чутка, й буде насильство на вемлї, й встане потужний на потужного.

 47. Та воно певне, що настане час,і я навідаю карою ідоли Вавилонські, а вся земля буде посоромлена й усї побиті її поляжуть серед його.

 48. І веселитиметься над Вавилономнебо й земля 8 усїм, що на них, рушать бо з півночі пустошники на його, говорить Господь.

 49. Як Вавилон повалював звойованих Ізрайлитян, так само у Вавилонї падати муть побиті 8 усієї країни.

 50. Ви ж, що спаслись од меча! рушайте, не зупиняйтесь; згадуйте звіддалї про Господа й нехай Єрусалим приходить вам на серце.

 51. Сором був нам, коли ми слухалинаругу; стид окривав нам лице, як чужинці напали на сьвятощі Господнього дому.

 52. За се ж ось, приходить час, говорить Господь, що навідаю карою ідолів його, й по всій землі його стогнати муть поранені.

 53. Хоч би Вавилон піднявся під саме небо, та хоч би там на висоті* збудував собі твердиню; таки прийдуть від мене пустошники на його, говорить Господь.

 54. Ой, понесеться голосний крик ізВавилону й гук страшного розпадання з землі* Халдейської,

 55. Спустошить бо Господь Вавилоні придушить у йому гордовитий голос. Филями понесуться крики їх, наче великі води, далеко буде роздаватись (розпучливий) їх голос.

 56. Бо прийде на його, на Вавилон,опустошник, і будуть спіймані борці його, поламані їх луки; бо Господь, Бог відплати, дасть йому відплату.

 57. І напою до пяна князів його ймудреців його, намісників його й на-1 чальників городських і воінів його; і й позасипляють вони еном вічним, та й вже не прокинуться, говорить І Царь, — на імя йому Господь Саваот. |

 58. Так говорить Господь: Широкімури Вавилонські будуть до самих основ розвалені, а високі ворота його спалені огнем; пусто працювали народи, й люде мучились задля огня.

 59. Слово, що заповідав пророк Еремія Сераїї Ниріенкові Маасеенкові, як сей виберався в Вавилон із Седеківю, царем Юдейським, у четвертому році* його царювання. Сераїя ж був старший над ложниками (стелачами).

 60. Списав же Еремія всї 8лиднї, щомали впасти на Вавилон, ув одній книзї, — все те, що писано про Вавилон.

 61. І сказав Еремія Сераїї: Як прибудеш у Вавилон, не 8анедбай прочитати всі* ці слова,

 62. Та й промов: Господи! сам загрозив єси займищу сьому, так його затратити, що не буде в йому нї людини, нї скотини, та що воно буде повсячасною пусткою.

 63. І як сю книгу прочитаєш, такпривяжи до неї камень та й укинь п в середину ЕвФрату,

 64. І промов: Оттак утоне Вавилонта й не вирине 8 того нещастя, що пошлю на його. Поти слова Ереміїні (про Вавилон).

Голова 52.

Седекії було двайцять і один рік, як став царем, а царював він у Ерусалимі одинайцять років. Імя катери його було Хамуталь — Ереміївна, родом І8 Либни.

 2. І чинив він таке, що було не довподоби Господеві, притьма як чинив Иоаким.

 3. Черев те був гнїв Господень надЕрусалим ом та над Юдою такий, що відкинув їх від лиця свого. І одпжв Седекія од царя Вавилонського.

 4. І сталось: у девятому році свогоцарювання, у десятому місяці' прийшов Навуходонозор, царь Вавилонський, сам і все військо його проти Ерусалиму, й облягли його та н насипали навкруги його вал.

 5. І був город ув обля8Ї до одинайцятого року царювання Седекіїного,

 6. У четвертому ж місяці, на девя*