Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/723

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

711

Книга пророка Еремії 52.


КНИГА ПРОРОКА ЕРЕМІЇ 52.

тий день місяця, опановала голоднеча город і люде не мали що їсти.

 7. То ж вроблено проломину в шскім мурі, й (царь та й) усї військові люде втекли вночі черев ворота, що ніж двома мурами коло царського саду, та й пійшли дорогою в степ, — Халдеї ж облягали місто навкруги.

 8. І погналось військо Халдейськева царем та й наздогнали Седекію в степах Єрихонських, а все його військо порозбігалось од него.

 9. І схопили царя та й повели до царя Вавилонського в Риблу, в Бматкраїнї, й той вирік йому васуд:

 10. Царь Вавилонський велїв позаколювати синів Седекіїних перед його ж очима, так само заколено й усїх князів Юдейських в Риблі;

 11. Седекію ж осліпили, закували вкайдани, й повів його царь Вавилонський у Вавилон та й посадив у вявницю аж до дня смерті його.

 12. У пятому ж місяці, на десятийдень місяця, — се був девятнайцятий рік царювання Навуходоноворового, прибув Навузардан, отаман прибічників, вірний слуга в царя Вавилонського, в Ерусалим,

 13. 1 спалив дом Господень і царськупалату та й усї великі будинки в Ерусалимі;

 14. Усї ж мури навкруги Ерусалиму повалило військо Халдейське, що було при отаманові прибічників.

 15. А останок люду, що зостававсьу городі й утікачів, що перейшли були до царя Вавилонського, й вагалом простий нарід перевів Навузардан, старший над прибічниками, в Вавилон.

 16. Тілько немного вбогих людей 80ставив Навузардан, отаман прибічників, у краю виноградарями та пахарями (хліборобами).

 17. А стовпи мідяні, що були в Господньому дому, й підніжки, й мідяне море, що було в храму Господньому, порозбивали Халдеї та й позабірали всю мідь із них у Вавилон.

 18. Позабірали й казани, лопатки,ножі, миски й увесь мідяний посуд, що його вживано до служби;

 19. 1 полумиски й клїщики, чаші, йкубки й кадїлницї й кінви, що нї було волоте й срібне, повабірав отаман прибічників.

 20. Стовпи два, одно море й дванайцять мідяних волів, що служили ва підніжки, а що постарав царь Соломон до Господнього дому, — мідї з усього того посуду не було ваги.

 21. А ті стовпи були, кожний стовпвісїмнайцять локот заввишки, й поворозка в дванайцять локот обіймала його; а були вони порожні в середині, стінки ж були на чотирі палці.

 22. А на стовпі був мідяний вінець,на пять локот заввишки, й сїтка й гранатові яблочка навкруги вінця, усе мідяне; те ж саме й на другому стовпі 8 гранатовими яблочками.

 23. А було висящих гранатовихяблок девятьдесять і шість, усїх же яблок, сітками обведених — сотня.

 24. 1 ввяв отаман прибічників первосьвященника Сераїю і второго сьвященника ЗеФанїю й трьох придверників.

 25. А в городу взяв одного скопця,що старшинував над військовими людьми, та сімох невідступних прибічників царських, що внайдено в городї, і головного писаря військового, що затягав людей в країнї до військової служби, та шістьдесять чоловіка з народу 8емлї, що знайдено в місті.

 26. Оцїх то позабірав Навузардан,отаман прибічників, та й одвів їх до царя Вавилонського в Риблу;

 27. Царь же Вавилонський повелівповбивати їх у Риблї, в Емат-країнї. Так і виселено Юду 8 вемлї його.

 28. Ось скілько люду поодводив Навуходонозор : у сьомому році (царювання свого) три тисячі двайцять і и Юдеї;

 9. У вісїмнайцятому році Навуходонозоровому — з Ерусалиму вісім сот трийцять і дві душі;

 30. У двайцять третьому році Навуходонозоровому одвів Навузардан, отаман прибічників, Юдеїв сімсот сорок і пять душ, усього чотири тисячі й шістьсот.

 31. У трийцять сьомому році по переведенню в неволю Ехонїї, царя Юдейського, у дванайцятому місяці, двайцять пятого дня місяця, Евильмеродах, царь Вавилонський, того ро