Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/731

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

719

Книга пророка Езекиїла 3. 4.


КНИГА ЕЗЕКИЇЛА 3. 4.


 11. Оце ж ійди до вигнанників, доземляків твоїх, та й говори до них і скажи їм: Так говорить Господь Бог! чи будуть вони слухати, чи не будуть.

 12. 1 підняв мене дух у гору, й чувя позад себе голос, наче гуку громового : Благословенна велич Господня, (рушаюча) з місця свого!

 13. 1 шум од крил у животин, щоторкались одно об одно, й гуркіт од коліс коло них і гук голосного грому.

 14. Отже дух підняв та й узяв меней ішов я, сумуючи в тревозї серця мого, а рука Господня вагонїла на менї.

 15. І прибув я так до переселенцїву Тель-Абиб, і осїв там, де вони жиди, та й провів між ними сїм день, у безтямі.

 16. А по семи днях надійшло до менеслово Господнє:

 17. Сину чоловічий! я поставив тебе сторожем дому Ізрайлевого, й ти будеш дослуховатись слів ів уст моїх і врозумляти їх від мене.

 18. Коли я перекажу тобою безбожникові: Ти згинеш, а ти не станеш врозумляти його й говорити, остерегаючи безбожника від ледачої стежки, щоб йому жити, то беззаконник той умре в своїх проступках, я ж доправлятись буду крові ЙОГО 8 рук твоїх.

 19. Коли ж ти остерігав безбожника, а він не навернувся від безбожності' своєї й не покинув беззаконної дороги своєї, так він умре в проступку свойму, а ти врятував душу твою.

 20. І коли праведник одступить одправедностї своєї та й укоіть беззаконність, як я положу йому спотичку, й він умре, — то, коли ти не остерігав його, він умре 8а свій гріх, і йому не згадаються праведні вчинки його, які вчинив, — від тебе ж буду я доправлятись крові його.

 21. Коли ж ти остерігати меш праведника, щоб праведник не согрішив, та й він не согрішить, то й він жити ме 8а те, що дав себе врозумити, й ти спас душу твою.

 22. І була там на менї рука Господня, і він скавав менї: Устань, ійди в поле, а там буду говорити з тобою.

 23. 1 рушив я та й пійшов у поле, іось, стояла там велич Господня, — така велич, яку бачив я на річцї Хеварі, і я впав на лице своє.

 24. І ввійшов дух у мене, й поставив мене на ноги, й він говорив ізо мною та й сказав менї: Ійди та заприся в домівці твоїй.

 25. І ось, ти сину чоловічий, на тебеналожять поворози, і звяжуть тебе ними, й ти не будеш нї виходити нї ввіходити.

 26. І приліплю язика тобі до гортані, і 8анїмієш та й не будеш їм дорікати, вони бо — дом ворохобний.

 27. А як я схочу говорити 8 тобою,тодї відчиню уста тобі, й будеш говорити до них: Так говорить Господь Бог! Хто схоче слухати, — слухай, а хто не схоче слухати, нехай не слухає; вони ж бо дом непокірливий.

Голова 4.

ТИ Ж, сину ЧОЛОВІЧИЙ, В08ЬМИ собі цеглину, положи перед себе, й начеркни на їй місто Ерусалим.

 2. 1 спорудь обляг проти його, й вбудуй облягову башту проти його; насип вал кругом його; поровставляй облягове військо проти його, й пороби навкруги тарани проти його.

 3. 1 возьми собі валїзну дошку та йпостав її, наче стіну між тобою й городом, і оберни проти його лице твоє, щоб він був наче ув облязї, й ти (ніби) облягай його. Се буде внаком домові Ізрайлевому.

 4. Ти ж лягай на лївий бік та й вовьми на його бевваконство Іврайдеве. Скільки днїв лежати меш, стілько нести меш (кару ва) провини їх:

 5. Я ж визначив тобі роки їх беззаконства лічбою днїв — триста й девятьдесять днїв будеш нести провини дому Іврайлевого.

 6. А як скінчиш їх, тоді лягайудруге на правий бік, і неси провину дому Юдиного сорок день; — день ва рік, день ва рік, кажу, вивначив я тобі.

 7. 1 оберни лице твоє й обнаженуправицю твою на обляг Єрусалиму та й пророкуй проти його.

 8. Оце ж я й вложив на тебе верву,щоб неможна було тобі повернутись