Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/732

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

720

Книга пророка Езекиїла 4. 5.


КНИГА ЕЗЕКИЇЛА 4. 5.

із боку на бік, аж докіль скінчиш днї сього облягу твого.

 9. Ти ж возьми собі шпеницї та ячменю й бобу й сочовицї й пшона й вики та й усип ув одну посудину, та й роби собі хлїб І8 того на всї днї, що лежати меш бока; триста й девятьдесять день їсти меш його.

 10. А їсти меш твою харч вагою, щодня по двайцять секлів; від пори до пори їсти меш.

 11. І воду пити меш мірою, що-равупо шостинї гину; від пори до пори пити меш стілько.

 12. їсти меш книшами ячміними;книші ж пекти меш перед їх очима в попелї 8 людського калу.

 13. І сказав Господь: Так само їстимуть сини Іврайлеві нечистий хлїб свій посеред тих народів, що проміж них я їх порозганяю.

 14. Тодї сказав я: Ой Господи Боже! я ж нїколи не поганив душу; я й падла, нї того, що зьвір роздирав, нїколи не їв 8 молоду та й досї; нїколи в уста мої не входило нечисте мясиво.

 15. 1 сказав він до мене: Ну, так дозволяю тобі товарячий гній, замість людського калу, щоб пік на йому хлїб твій.

 16. 1 сказав іще до мене: Сину чоловічий! ось, я поламлю в Ерусалимі підпору хлїбову, й їсти муть вони свій хлїб під вагу й в смутку, та й будуть пити воду під міру в гризоті:

 17. Бо буде в них недостача хлїба иводи й з переляком будуть вони глядіти одно на одного й нидіти за беззаконства свої.

Голова 5.

Ти ж, сину чоловічий, возьми гострого ножа, — бритву голярську, й поведи нею (голючи) по голові в тебе й по бородї в тебе, потім возьми вагу та й поділи волоссв.

 2. Третину спали посеред городу наогнї, як будуть сповнятись днї облягу; другу третину ВІ8ЬМИ та й посїчи мечем округ його, а трейтю третину розвієш вітром, бо я обнажу меча нога ними.

 3. І В08ЬМИ 8 того волосу трохи та йвавяжи в полу в одежині твоїй.

 4. А з сього ще візьмеш тропіки тай укинеш ув огонь, і спали те в огнї. З того загориться огонь на ввесь дом Ізраїля.

 5. Так бо говорить Господь Бог: Ось— Ерусалим! Я поставив його посеред народів, навкруги його (чужі) краї.

 6. Він же поводився проти законівмоїх безбожнїйше, як погани, й проти заповідань моїх гірше нїж вемлї кругом його; бо вони відкинули закони мої не й слухали заповідань моїх.

 7. Тим же то так говорить Господь:За те, що ви перевиспшли проступками вашими самих поган, що навкруги вас, у заповіданнях моїх не ходите й постанов не виповнюєте, ба й не ходите по постановам поган кругом вас, —

 8. Тим ось що говорить Господь Бог:От, я так само проти тебе; я сам розпічну караючий суд серед тебе перед очима в невірних.

 9. І вчиню в тобою таке, якого нечинив іще нїколи, й чого нїколи вже не ВЧИНЮ, — 8а всї твої мерзоти.

 10. За те батьки в тебе їсти мутьвласні діти, а дїти їсти муть батьків своїх, і заведу суд над тобою, й пущу ввесь останок твій на всї вітри.

 11. Тим же то так певно, як я живу,говорить Господь Бог: За те, що посквернив єси сьвятиню мою всіма гидотами твоїми й усякою поганню твоєю, я вменьшу тебе, й незжалитьея над тобою око моє, і не буде в мене милосердя на тебе.

 12. Третина в тебе вимре від морової 8арази й вигине від голоднечі посеред тебе; друга третина поляже од меча навкруги тебе, останню ж третину пущу на всї вітри, а слідом за ними добуду меча.

 13. Так довершиться гнїв мій і вгаситься досада моя, і я вдоволюся; і вровуміють, що я, Господь, сказав се в палкому гніві мойму, як довершиться над ними ярость моя.

 14. 1 вроблю тебе пусткою й погордою між народами в округ тебе, й перед очима в кожного, хто мимо буде проходити.

 15. І будеш погордою й наругою,пересторогою та пострахом народам