Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/733

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

721

Книга пророка Езекиїла 5. 6. 7.


КНИГА ЕЗЕКИЇЛА 5. 6. 7.

округ тебе, як я заведу над тобою суд у гнїві й досадї й в лютих карах. — я, Господь виповів се, —

 16. Як пошлю на них гострі стрілиголоднечі на їх затрату, а пошлю їх вам на погибель, і скріплю голод між вами, і вломлю підпору-хлїб у вас.

 17. Як пошлю на вас голоднечу йзьвіррв, щоб учинити вас бездітними; й перейде проміж тебе пошесть і розлив крові, та наведу меча на тебе. Я, Господь, сказав се.

Голова 6.

І надійшло до мене слово Господнє:

 2. Сину чоловічий! поверни лицетвоє проти гір Іврайлевих і віщуй проти них, о. І промов: Ви, гори Ізрайлеві! слухайте слово Господнє. Так говорить Господь Бог до гір і до горбів, до байраків і до долин: Ось, я наведу на вас меча та й порозбиваю висоти ваші;

 4. 1 будуть жертівники ваші опустошені, стовпи ж ваші в честь сонця будуть порозбивані, а побитих ваших положу трупами перед ідолами вашими;

 5. Так, положу трупи синів Івраїлських перед їх .бовванами й розкидаю костї ваші навкруги жертівників ваших.

 6. По всіх осадах ваших обезлюдніють городи а висоти будуть побурені, щоб уже раз спустошити й ровбурити жертівники ваші, щоб ідоли ваші порозбивати, ваші сонячні стовпи порозвалювати й вироби ваші в ніщо обернути.

 7. І падати муть посеред вас побиті люде, й зрозумієте, що я — Господь.

 8. Та я збережу останок, що між народи од меча врятуються, як ви будете розкидані по чужих країнах.

 9. 1 спогадають на мене врятованіваші між народами, куди їх позаймають в полонь, коли я доведу до розкаяння блудні їх серця, відпавші від мене, й їх очі, блудивші ва бовванами, й самі вони гидувати муть собою за те ледарство, що коїли своїми гидотами;

 10. І спізнають, що я, Господь, недаремно погрожував наслати на них таку лиху годину.

 11. Так говорить Господь Бог : Сплесни руками твоїми й тупни твоєю ногою та й покликни: Горе 8а всі погані лиходійства дому Ізрайлевого! поляжуть вони од меча, голоднечі й морової пошесті.

 12. Хто далеко, — помре од пошестї,а хто близько, поляже од меча, хто ж зостанеться й вирятується, згине від голоднечі. Оттак я довершу гнїв мій на них.

 13. І зрозумієте, що я Господь, якваші побиті лежати муть серед ваших ідолів навкруги жертівників їх по всїх високих узгіррях, по всіх верхах нагірних, попід уеїма зеленими деревами й під усяким гілястим дубом, на всїх тих місцях, де палили пахущі кадила всїм ідолам своїм.

 14. 1 простягну проти них руку моюй вроблю країну бевлюдною пусткою від Дивлат-степу по всіх осадах їх, і зрозуміють, що я — Господь.

Голова 7.

І надійшло до мене слово Господнє, таке:

 2. Ти ж, сину чоловічий скажи: Такговорить Господь Бог: Конець вемлї Юдиній, — конець прийшов на чотирі сторони землї.

 3. Оце — конець тобі; і пошлю натебе гнїв мій й судити му тебе по поступкам твоїм, і наложу на тебе (кару за) всї гидоти твої.

 4. І не пощадить тебе око моє; невмилосердуюсь на тебе, а відплачу тобі після доріг твоїх і (кари за ) гидоти твої на тобі будуть та й зрозумієте, що я — Господь.

 5. Так говорить Господь Бог: Лихоєдине (нечуване), ось приходить лихо.

 6. Кінець наближився, прийшов конець, наступає на тебе; ось вона прийшла,

 7. Прийшла біда на тебе, осадникувемлї! настає час, близько вже день заворушення, а не веселих погуків на горах.

 8. Оце ж вилию над тобою досадумою й довершу на тобі гнїв мій; судити му тебе по поступках твоїх, і

46