Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/739

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

727

Книга пророка Езекиїла 13. 14.


КНИГА ЕЗЕКИЇЛА 13. 14.

кажучи: Господь сказав? я ж не говорив.

 8. Тим же то так говорить ГосподьБог: За те, що ви говорите нісенітниці, й подавте за видиво неправду, то ось я — проти вас, говорить Господь Бог.

 9. 1 буде рука моя проти тих пророків, що нїби бачать пусте й пророкують лож; у раді народу мого вони не будуть і в спис дому Іврайлевого не впишуть їх, та й в вемлю Ізраїля вони не прийдуть, а тодї зрозумієте, що я — Господь Бог.

 10. За те, що вони баламутять мійлюд, мовляючи: мир-безпека, а миру нема, й як той ставить стїну, вони мастять її глиною,

 11. То скажи тим мастільникам; щовона впаде. Прийде ливень, камяний гряд і вихор, та й розвалить її.

 12. 1 ось, розпадеться стіна, й хибатодї не скажуть вам: Де ж той тинок, що ви тинку вали?

 13. Тим же то ось як говорить Господь Бог: Пошлю вихра в моїй досадї, і ливне ливень у гнїву мойму, й вдарить камяний гряд в ярості моїй і все розбурить.

 14. І розкидаю стїну, що ви її ліпили глиною, й повалю її на землю, що й основи буде видко, і впаде вона, та й ви 8 нею погинете, й взнаєте, що я — Господь.

 15. І виллю досаду мою на стїну йна тих, що її ліпили, та й скажу до них: Нема стіни та й нема мастілників її —

 16. (нема) Тих пророків Іврайлевих,що пророкували Ерусалимові та вістили йому видива спокою, коли нема спокою, говорить Господь Бог.

 17. Ти ж, сину чоловічий, ввернисьгрізно лицем твоїм проти дочок народу твого, що роблять себе пророчицямми по свойму духу, й пророкуй проти них,

 18. 1 екажи: Так говорить ГосподьБог: Горе тим, що шиють чарівницькі мішки під ліктї та роблять покривала на голову кожного вросту, щоб душі ловити! Хиба ж ви, переловлюючи душі мого народу, спасете душі власні?

 19. Ви бегчестите мене перед народом моїм 8а пригорщ ячменю та ва шматок хлїба, погублюючи душі, що не повинні вмірати, а обіцюючи життв душам, що не годиться їм жити, — тим, що ошукувте нарід, що любить слухати брехні.

 20. Тим же то так говорить ГосподьБог: Ось я противен вашим чарівницьким мішочкам, що ними ви приманюєте душі, щоб прилітали, та й повириваю їх ів під рук у вас, і пущу на волю ті душі, що ви ловите.

 21. І пороздираю окривала ваші, тай вибавлю нарід мій з рук ваших, і не буде він вдобичею в руках ваших, і В8навте, що я — Господь.

 22. За те, що ви праведникове серцеоманою васмучувте, я ж не хотів би 8авдавати йому смутку, й ва те, що піддержуєте бевбожного руки, щоб не навернувся від ледачої дороги своєї, та не вберіг душі своєї, —

 23. За те ніякої вже нісенітниці небудете видїти та й не діждете віщувати, й я вибавлю нарід мій із рук ваших, та й взнаєте, що я — Господь.

Голова 14.

І Грийшли ж до мене кілька гро1_1 мадських мужів Ізрайлевих та й посідали передо мною.

 2. І надійшло до мене слово Господнє:

 3. Сину чоловічий! сї мужі допустили до свого серця ідоли та й поставили перед себе спотичку до безбожності'; чи ж можу я, запитаний, їм відповідати?

 4. Тим же то розмовляй І8 ними йскажи їм: Так говорить Господь Бог: Як хто 8 дому Ізрайлевого, що допустив до свого серця ідоли свої та й поставив перед себе спотичку до безбожності', прийшов до пророка, то чи ж можна менї, Господеві, відповідати такому, занечищеному ідолами?

 5. Нехай дом Ізраїля зрозуміє серцем, що всї вони вробились мені чуженицями черев ідоли свої,

 6. Тим же то скажи домові Ізрайлевому: Так говорить Господь Бог: Навернітесь і покиньте боввани свої і одверніте лице своє від усїх гидот ваших.

 7. Бо коли хто з дому Ізрайлевого