Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/741

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

729

Книга пророка Езекиїла 15. 16.


КНИГА ЕЗЕКИЇЛА 15. 16.


 7. І поверну лице мов проти них;вони вийдуть І8 одного огню, а пожере їх другий огонь, і ввнаєте, що я — Господь, як оберну проти них лице мов.

 8. І зроблю сю країну пустинею зате, що спроневірилась, говорить Господь.

Голова 16.

І надійшло до мене слово Господнє:

 2. Сину чоловічий! вияви Ерусалимові гидоту його

 3. Та й промов: Так говорить Господь Бог дочці Ерусалимській: Корінь твій і кодло твоє — із вемлї Канаанської; батько твій — Аморій, а мати Гетійка.

 4. При народинах твоїх, того дня, якти родилась, нї пупка тобі не обрізано, нї водою тебе не облито, нї сіллю не натерто анї в пеленки не повито.

 5. Нїчив око тебе не пожалувало,щоб ів милосердя хоч одно що в сього тобі вробити; нї, тебе викинуто в поле, — так мало ціновано душу твою того дня, як народилась вси.

 6. 1 йшов я мимо тебе й побачив, тебе покинуту під ноги в крові твоїй, та й сказав тобі: Хоч ти й в крові — жий! Так, я сказав тобі: Живи в твоїй крові!

 7. І наплодив я тебе бевлїч, як тоговілля в полі; й виросла вси й вробилась велика й дойшла до принадної вроди;поваокруглювались груди в тебе, та й волос виріс густо; тілько ж була ти нага й невкрита.

 8. І переходив я попри тебе й побачив тебе, й видко було, що прийшла твоя пора любови. 1 накинув я полу одежі мові на тебе, й прикрив наготу твою, й ввявав себе в тобою присягою, говорить Господь Бог, та й стала ти моєю.

 9. І викупав я тебе в воді, обмив івтебе кров та й намастив тебе олією.

 10. І вдїг тебе в квітчасту одїж, йобув тебе в саФІянову обув, підперезав тебе висоном і обгорнув тебе шовками.

 11. Окрасив тебе приборами: надївтобі на руки вапинки, а на шию намисто,

 12. Почепив тобі каблучку до носай сережки до ушей, та й надїв тобі пишний вінець на голову.

 13. І красувалась ти в волоті й сріблі, а твоя одїж була — висон, шовк та вворчаста тканина; а годувалась ти пшеничною мукою та медом, і зробилас прегарною, та й доступила царської величності*.

 14. 1 пронеслась твоя слава між народи через уроду твою; була бо ти ввершена в тих пишних прикрасах, що я вложив на тебе, говорить Господь.

 15. Ти ж, горда на свою вроду та навелику славу твою, стала блудувати, й щедрила, блудуючи, кожного прохожого, оддаючись йому.

 16. І вживала квітчастої одежі твоєї, щоб прибирати свої висоти та й блудувала на них так, як не бувало й не буде.

 17. 1 взяла вси прикраси твої 8 мого8олота й мого срібла, що я понадаровував тобі, та й поробила собі мужеські подобини в них і блудувала 8 ними.

 18. І брала єси квітковане платтєтвоє, та й з'одягала їх ним, і покладала перед ними кадило моє й оливу мою,

 19. Та й хлїб мій, що я давав тобі,пшенишне борошно, олїю й мід, що ними я годував тебе, — те все покладала ти перед ними в любі пахощі їм; таке то коїлось! — говорить Господь Бог.

 20. І брала єси твої сини й дочкитвої, що роджала єси менї, та й приносила їм у жертву, — ніби ще не досить було тобі блудування твого.

 21. Та ще й так жертвувала їм твоїдіти, що проводила їх крівь огонь.

 22. І при всіх гидотах твоїх та блудодїйствах твоїх ти й не вгадала про часи молодощів твоїх, як була нага й невкрита та покинута на потоптаннє в крові твоїй.

 23. А до всього ледарства твого —о, горе, горе тобі! —говорить Господь Бог, —

 24. Понабудовувала собі будинкипро блудуваннє, построїла хижі на всякому майдані;

 25. Та на кожному шляховому роздорожжі споруджувала собі висоти, ! соромила вроду твою, і розкладала