Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/742

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

730

Книга пророка Езекиїла 16.


КНИГА ЕЗЕКИІЛА 16.

ноги твої кожному прохожому, й не 8Н&ла годі в блудуванні твойму.

 26. Блудувала еси з Египтїями, сусїдьми твоїми, довгорослими, й множила без кінця блудодїйства твої, доводючи мене до гнїву.

 27. Тим же то простяг я руку моюпроти тебе та й поменшив призначене тобі на прожиток, та й оддав тебе на самоволю ненавидниць твоїх, дочок Филистійських, що й самі соромляться розпустної дороги твоєї.

 28. І блудувала еси 8 Ассирийцями,та й не наситилась, ровпустувала 8 ними, та й не вгоноблялась.

 29. 1 додавала нову ровпусту в вемлїКанаанській з крамарями Халдеями, та й тим іще не вдовольнилась.

 30. Яке ж утомлене мало бути серце в тебе, говорить Господь Бог, як ти все те коїла, як та непринуздана блудниця!

 31. Коли будувала собі ровпустничіхижі на кожному роздоріжжі й ставила підвисшення на кожному майдані, була ти не звичайною блудницею, — бо ти не приймала блудничої плати,—

 32. Але була перелюбною жінкою,що замість свого мужа, приймала чужих.

 33. Усїм блудницям платять; ти жсама давала гостинці полюбовникам твоїм, і підкупувала, щоб вони звідусюди приходили до тебе на блудодїйство.

 34. Ти в твоїй ровпустї поводиласьв супереч усїм жінкам, бо не тебе шукали, а ти сама платила, тобі ж плати не давано.

 35. Тим же то послухай, блуднице,слова Господнього!

 36. Так говорить Господь Бог: Зате, що ти розкидала гроші свої, і в розпустї твоїй відкривалась нагота твоя перед полюбовниками твоїми, та перед усїма гидкими ідолами твоїми, й що оддавала їм кров дітей твоїх, —

 37. За се я повбіраю всїх полюбовників твоїх, що з ними ти розпустувала й їх любила, — вкупі 8 тими, що їх ненавиділа еси, — вберу їх звідусіль, і ровкрию перед ними наготу | твою і взрять вони ввесь сором твій.

 38. І судити му тебе судом на врад-1ливих жінок і кроворовливниць, і наведу на тебе кроваву кару лютої ревнивості;

 39. 1 подам тебе їм на поталу, й порозбурюють вони ровпустничі хижі твої и підвисшення твої, і зорвуть із тебе одїж твою, й ваберуть прикраси твої, та й покинуть тебе нагою й невкритою.

 40. І скличуть проти тебе громадута й побють тебе каміннем, й порубають тебе мечами своїми.

 41. 1 пустять на пожар будинки твої,й вроблять суд над тобою в очах многих жінок; і положу конець блудуванню твойму й не будеш уже давати дарунків.

 42. І вжену на тобі досаду мою, йвідступить від тебе пересерде мов, й втихомирюсь і більш не буду лютувати.

 43. За се, що не спогадала еси прочаси молодощів твоїх і роздосадувала мене всіма тими вчинками, — оберну я поступки твої на твою голову, говорить Господь Бог, щоб не чинила вже гріха після всїх гидот твоїх.

 44. Ось, кожен, хто приповістямнговорить, може сказати про тебе:Яка мати, така й доня.

 45. Ти — дочка, вдалась у матіртвою, що покинула чоловіка свого я дітей своїх; ти — сестра сестер твоїх, що покинули чоловіків своїх і дїток своїх. Мати ваша Гетійка, а батько ваш — Аморій.

 46. Старша ж сестра твоя — се Самария в дочками своїми, що живе на лїво від тебе, а менша сестра твоя, що живе на право од тебе, — ое Содома в її дочками.

 47. Та ти й не по їх дорогах ходилай не їх гидоти коїла; того було в тебе ще мало: ти витворяла ще гірше ніж вони в усїх путях твоїх.

 48. Так певно, як я живу, говоритьГосподь Бог: сестра твоя Содома 8 її дочками не чинила такого, як ти з твоїми дочками чинила.

 49. Ось, у чому була беввакониа Содома, сестра твоя, 8 її дочками: в гордині, в немірностї й в дармованнї, та й ще, що вона бідолашньому й влиденньому помічної руки не подавала.

 50. Бони ровгордїли й чинили гидо