Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/743

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

731

Книга пророка Езекиїла 16. 17.


КНИГА ЕЗЕКИЇЛА 16. 17. 731

ти передо мною, а я побачивши се, відкинув їх.

 51. Самария ж не нагрішила 3 половини того, що ти; ти переважила їх у гидотах твоїх; у прирівнаннї до твоїх мерзот показались ті сестри твої праведнїйпшми 8а тебе.

 52. Неси ж соромоту твою й ти, щоганила сестер твоїх; ти бо переважила їх гидотами твоїми, й мерзотами твоїми, які ти творила, оправдала вси їх.

 53. Та я відкличу полонь їх, заверну полонених потомків Содоми й дочок її, та полонених Самариї й дочок її, а 8 ними й твоїх полонених.

 54. Щоб ти несла сором твій і стидилась усього того, що коїла, й потішила їх.

 55. І сестри твої, Содома 8 дочкамисвоїми, вернуться до свого першого стану, й Самария й дочки її вернуться до свого першого стану, а вкінцї й ти та й дочки твої вернетесь до вашого першого стану.

 56. Про сестру твою Содому, не було й згадки в устах твоїх 8а часів гордощів твоїх,

 57. Аж доки ледарство твоє не виявилось, а ти з того часу попала в погорду в дочок Сирийських і всїх округи їх, дочок Филистійських, що зневажливо гляділи на тебе 8 усїх боків.

 58. Так, 8а ледарство твов та ва гидоти твої ти приймаєш кару, говорить Господь Бог.

 59. Так бо говорить Ґосподь Бог:Вчиню 8 тобою так, як ти чинила, зневаживши присягу й зірвавши вмову зо мною.

 60. Та я спогадаю про мій вавіт І8тобою ва часів молодощів твоїх, та й відновлю вавіт віковічний з тобою.

 61. І спогадаєш про блудні дорогитвої та й засоромишся, як почнеш приймати до себе сестер твоїх, старших і менших від тебе, та коли я давати му їх тобі за дочки, — та не 8 давної вмови твоєї (зо мною).

 62. 1 поновлю вмову МОЮ 8 тобою, йвзнаєш, що я — Господь,

 63. Щоб ти вгадала про все й соромилась, та не посьміла 8 великого стиду й уст отворити, як я все давне прощу тобі, що ти творила, говорить Господь Бог.

Голова 17.

І надійшло до мене слово Господнє:

 2. Сину чоловічий! загадай загадку та скажи приклад домові Ізрайлевому.

 3. А промов: Так говорить ГосподьБог: Величезний орел 8 великими крильми й довгенезними махалами, з повним пестрим піррєм злетів на Ливан-гору та й 8няв ів кедра вершок.

 4. Відрізав один івміж його зразківта й переніс у крамарську 8емлю, й всадив його там у купецькому місті;

 5. Так само в8яв насіння з тієї земліта й посадив у вемлю плодющу; над великою водою посадив його, наче ивину.

 6. І виросло воно та й вробилось виноградиною, широкою, низького росту, ПОХИЛОЮ ’д 8ЄМЛЇ, так що віттв її повилось ізнов по їй, а корінне зоставалось під нею; та й як вробилось воно виноградиною, так пустило паростки й розкинулось віттєм.

 7. Був же ще другий орел з величезними крильми й розкішним піррєм, і ось, та виноградина погнала корінне своє до його й простягнула до його віттв своє, щоб він підливав її із борозд грядок своїх,

 8. Хоч вона посаджена була на доброму полі, над великою водою, так що могла й без того розпускати віттє й приносити плід і вробитись виноградиною роскішною.

 9. Тим же то скажи: Так говоритьГосподь Бог: Чи в сього буде користь? Чи не повиривають її коріння, чи не позривають її плоду, так що її пагонцї посохнуть?Так, все молоде віттв її, що відросло в неї, посохне. Та ще й не з великою силою й не з многими людьми вирвуть її 8 коріннвм.

 10. І ось, хоч її посаджено, та чибуде з того користь? чи не всохне вона, скоро тілько подує на неї східний вітер? ой певно, всохне на тій самій грядці, де вона виросла.

 11. 1 надійшло до мене Господнє слово:

 12. Скажи сьому ворохобному дому: