Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/748

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

736

Книга пророка Езекиїла 20. 21.


КНИГА ЕЗЕКИІЛА 20. 21.


 41. Неначе любі пахощі кадильні,приймати му вас милостиво, як повиводжу вас ізпроміж народів і позбіраю вас ів чужих земель, куди ви поровсівані, й буду вами сьвято шанований перед очима народів.

 42. 1 взнаєте, що я — Господь, якприведу вас ув Ізраїль-землю, у ту 8ЄМЛЮ, що, піднявши руку, клявся наділити батькам вашим.

 43. І будете там спогадувати пропуті ваші й про всі вчинки ваші, якими поганили себе, й гидувати мете самі собою вадля всіх злочинів ваших, які ви творили.

 44. І зрозумієте, що я —Господь, якчинити му з вами ради імені мого, а не після ледачих доріг ваших і мерзенних учинків ваших, ти, доме Ізраїля, говорить Господь Бог.

 45. 1 надійшло до мене слово Господнє:

 46. Сину чоловічий! оберни лицена дорогу к’ полудню й промов слово проти полудня, і виречи пророцтво проти лїса полуденнього степу.

 47. І скажи до полуденнього гаю:Слухай слова Господнього: Так говорить Господь Бог: Ось, я запалю в тобі огонь, що пожере в тобі всяке велене дерево й усяке дерево сухе. Не погасне палаюче поломе й погорить у йому все від полудня та й до півночі.

 48. І всяке тіло вбачати ме, що я,Господь, запалив його, і він не погасне.

 49. І кликнув я: Ой Господи Боже!вони ж і так мовляють про мене: Чи ж не в приповістях сей говорить?

Голова 21.

І надійшло до мене слово Господнє:

 2. Сину чоловічий! повернись лицем проти Ерусалиму й проповідуй проти сьвятинь, й пророкуй проти землї Івраїлської

 3. І скажи землї Ізраїлській: Такговорить Господь Бог: Ось, я — на тебе, й добуду меча мого в піхви та й повиту блюю в тебе праведного й безбожного.

 4. На те, щоб вигубити в тебе й праведного й безбожного, вдарить меч мій із піхви проти всякого тіла від полудня та й до півночі. |

 5. 1 вровуміє всяке тіло, що то я, Господь, добув І8 піхви меча мого й він уже туди не вернеться.

 6. Ти ж, сину чоловічий, стогни, наче б костї в крижах твоїх ломались, стогни гірко перед їх очима.

 7. І як питати муть у тебе: Чогостогнеш? скажи: від того, що чую, — і заниє всяке серце, й усї руки поопускаються, й струхлїє всяка душа, й усї колїна, наче вода, задрожать. Ось, воно прийде й справдиться, говорить Господь Бог.

 8. 1 надійшло до мене Господнє слово:

 9. Сину чоловічий! пророкуй і скажи : Так говорить Господь Бог — скажи: Меч, меч — нагострений і вичищений !

 10. Вигострений, щоб багато стинати; вичищений, щоб блшцав, наче блискавиця. Хиба нам радуватись, що мечу сина мого всяке дерево нїза-що ?

 11. Я дав його вичистити, щоб узяти в руку; вже вигострений той меч і вичищений, щоб віддати його в руку вбиваючому.

 12. Стогни й голоси, сину чоловічий,бо він ійде проти мого люду, протії всіх князів Ізрайлевих. Подано їх під меч вкупі в моїм людом; тим то ударься об поли руками.

 13. Бо він уже витрібуваний. Йомунї-ва-що й жезло; воно не устоіть, говорить Господь Бог.

 14. Ти ж, сину чоловічий, пророкуйі сплесни руками; меч той подвоїться й потроіться; се меч на тих, що мають погинути, на побиваннє великого, він добереться в середину осад їх.

 15. Щоб серця струхліли, та й щобполягло як найбільше, то я поустав ляю у кожних воротях грізного меча. Ой горе! він блищить блискавкою, — вигострений до бою.

 16. Рубай-сїчи праворуч, побивайліворуч, усюди, куди сягоне лезво твоє!

 17. І сам я плескати му руками йугашу досаду мою; я, Господь, сказав се.

 18. І надійшло Господнє слово домене:

 19. Ти ж, сину чоловічий, начеркни